Android 15 var nodrošināt gulētiešanas rutīnas trešo pušu lietotnēs

Daudziem no mums viedtālruņi ir abpusēji griezīgi zobeni. Viņi mūs sazinās, informē un izklaidē. Bet tie var arī būt nozīmīgs uzmanības novēršanas avots, ietekmējot mūsu miegu, produktivitāti un garīgo labsajūtu. Atzīstot šo problēmu, Google 2019. gadā Android ierīcēs ieviesa digitālo labklājību. Tas ir rīku komplekts, kas izstrādāts, lai palīdzētu lietotājiem veidot veselīgākus tālruņa ieradumus. Tagad ar gaidāmo operētājsistēmas Android 15 izlaišanu Google soli tālāk veic Digital Wellbeing gulētiešanas rutīnas un citas funkcijas, atverot to trešo pušu lietotņu izstrādātājiem.

Digitālās labklājības stūrakmens ir gulētiešanas režīms — funkcija, kas palīdz lietotājiem atpūsties pirms gulētiešanas. Tradicionāli gulētiešanas režīms piedāvā tādas funkcijas kā Netraucēt plānošanu un pamata ekrāna pielāgojumus, lai samazinātu zilās gaismas iedarbību. Šie pielāgojumi ietver ekrāna pelēktoņu pārvēršanu, tumšā režīma iespējošanu un fona tapetes aptumšošanu.

Iepriekš šos ekrāna iestatījumus varēja kontrolēt tikai Google lietotne Digital Wellbeing. Par laimi, Android 15 ievieš ZenDeviceEffects API — jaunu publisku API, kas trešo pušu izstrādātājiem nodrošina piekļuvi šīm pašām funkcijām. Tas paver ceļu operētājsistēmai Android 15 daudz vairāk pielāgojamu gulētiešanas rutīnu vairākās ierīcēs.

Iedomājieties pasauli, kurā jūsu gulētiešanas rutīna nav ierobežota ar laika grafiku. Izmantojot ZenDeviceEffects API, izstrādātāji var izveidot rutīnas, ko izraisa vides norādes. Iespējams, pieskaroties NFC atzīmei pie naktsgaldiņa, var tikt aktivizēts pārtraukšanas process, automātiski iespējot tumšo režīmu, izslēdzot vienmēr ieslēgtu displeju un aptumšojot fona attēlu.

Papildus gulētiešanas režīmam ir daudz iespēju

ZenDeviceEffects API iespējamās lietojumprogrammas sniedzas daudz plašāk nekā gulētiešanas rutīnas. Kinefīla lietotne varētu izmantot API, lai izveidotu “filmas režīmu”, kas automātiski aktivizē režīmu “Netraucēt”, tumšo režīmu un pelēktoņu režīmu, ieejot kinoteātrī. Tas ne tikai nodrošina, ka tālrunis netraucēs filmas atskaņošanu jums vai citiem, bet izslēgtā krāsu shēma var arī novērst nejaušu ekrāna spilgtuma mirgošanu.

Šāda veida radošo lietotņu integrācija var attiekties uz dažādiem scenārijiem. Padomājiet par fitnesa lietotni, kas automātiski apklusina tālruni un pielāgo ekrāna iestatījumus treniņa laikā, vai meditācijas lietotni, kas rada nomierinošu gaisotni, pielāgojot ekrānu un iespējojot fokusa režīma funkcijas.

Daudzveidīgāka digitālās labklājības ekosistēma

Gulēšanas režīma integrācija trešo pušu lietotnēs ir ne tikai vairāku digitālās labklājības funkciju izveide; tas ir par daudzveidīgākas lietotņu ekosistēmas veicināšanu, kas vērsta uz digitālo labsajūtu. Pirms operētājsistēmas Android 15 lietotāji tika piesaistīti Google lietotnei Digital Wellbeing, lai izmantotu tādas funkcijas kā gulētiešanas rutīnas un fokusa režīms. Pateicoties šīm izmaiņām, lietotājiem būs lielāka izvēle un elastība, ļaujot viņiem izvēlēties lietotnes, kas atbilst viņu īpašajām vajadzībām un vēlmēm.

Tas veicina veselīgu konkurenci starp Android lietotņu izstrādātājiem, mudinot tos ieviest jauninājumus un izveidot vēl efektīvākus digitālās labsajūtas rīkus. Kā cilvēks, kurš pastāvīgi izmēģina jaunas meditācijas lietotnes, esmu īpaši sajūsmā par to, ka šīs lietotnes piedāvās integrētas fokusa režīma funkcijas, kas papildina to pamatfunkcijas.

Android 15 naktsmiera secības (1)
Android 15 naktsmiera secības (2)Android 15 naktsmiera secības (2)
Android 15 naktsmiera secības (3)Android 15 naktsmiera secības (3)
Android 15 naktsmiera secības (1)Android 15 naktsmiera secības (1)
Android 15 naktsmiera secības (2)Android 15 naktsmiera secības (2)
Android 15 naktsmiera rutīnas (3)Android 15 naktsmiera secības (3)

Attēla kredīts: Android iestāde