AMD laiž klajā jaunas Ryzen 8040 un MI300 mikroshēmas, kas paredzētas AI

Tā kā lielākie mikroapstrādes uzņēmumi ļoti sliecas uz mākslīgo intelektu (AI), AMD pievienojas virknei jaunu mikroshēmu, kas izstrādātas AI lietojumprogrammām, tā paziņoja. Pāreja notiek, konkurentam NVIDIA mainoties no fokusa uz patērētāju grafiskajām kartēm uz AI kartēm, kas paredzētas datu centriem. AMD piedāvā šīs AI mikroshēmas tirgū gan kā mobilos procesorus, gan datu centru lietojumprogrammas.

Jaunā Ryzen 8040 līnija būs nākamās paaudzes AMD klēpjdatoru procesori, un tai būs jaunināta neironu apstrādes vienība (NPU), kas izstrādāta, izmantojot AMD XDNA arhitektūru. Tas padara to īpaši uzlabotu AI lietojumiem, kas ir AMD paziņojuma pamatā. Sērijā 8040 tika paziņoti deviņi klēpjdatoru procesori ar augstāko konfigurāciju ar astoņiem kodoliem un 16 pavedieniem. Šo mikroshēmu var palielināt līdz 5,2 GHz, un tās TDP ir 45 W. Kopumā septiņām no deviņām mikroshēmu konfigurācijām tagad ir NPU.

Nozares pusē AMD debitē savus AMD Instinct MI300 sērijas paātrinātājus. Šīm jaunajām mikroshēmām ir palielināts atmiņas joslas platums un efektivitāte, padarot tās lieliski piemērotas lietošanai ar AI. Lieliem AI modeļiem ir nepieciešams liels atmiņas joslas platums, un AMD Instinct MI300 platforma piedāvā 1,5x lielāku atmiņas ietilpību salīdzinājumā ar pēdējās paaudzes mikroshēmām. AMD apgalvo, ka šis ir “visaugstākās veiktspējas paātrinātājs pasaulē”, un saka, ka tas darbojas salīdzināmi ar Nvidia H100 platformu.

“LLM turpina palielināties un sarežģītāk, tāpēc ir nepieciešams milzīgs atmiņas un skaitļošanas apjoms,” sacīja AMD izpilddirektore Lisa Su, kā ziņo The Verge. “Un mēs zinām, ka GPU pieejamība ir vienīgais vissvarīgākais AI ieviešanas virzītājspēks.”

Microsoft jau ievieto AMD AI mikroshēmas virtuālajās mašīnās

AMD arī paziņoja par dažām partnerībām, kuru ietvaros AMD Instinct MI300 sērija debitēs AI lietojumprogrammās. Konkrēti, MI300A APU ir paredzēts datu centra izvietošanai, ko Meta jau ir apņēmusies darīt. Turklāt Microsoft savās Azure virtuālajās mašīnās izmantos MI300X mikroshēmu. AMD ir strādājis arī ar oriģinālo iekārtu ražotājiem, piemēram, Dell un HP, kuri ir izveidojuši serverus, izmantojot MI300 platformu.

Lielie mikroshēmu ražotāji atklāj, ka ir liels finansiāls stimuls izstrādāt mikroshēmas, kas paredzētas AI. Tehnoloģija attīstās ātrāk, nekā dažas sistēmas un ražotāji spēj sekot līdzi, tāpēc pieprasījums ir liels. Turklāt, no lieliem uzņēmumiem līdz galalietotājiem, daudz cilvēku interesējas par AI. Tāpēc AMD izlaiž mikroshēmas klēpjdatoriem un datu centriem ar AI iespējām, nevis koncentrējas tikai uz izvietošanu uzņēmumā.

Tomēr AMD Ryzen 8040 sērija izskatās ļoti līdzīga pēdējās paaudzes mikroshēmām ārpus jaunā NPU. Jāskatās, cik daudz labāk Ryzen 8040 būs citiem lietojumiem, nevis AI.