Amazon prakse liek mums uztraukties par tā AI iepirkšanās palīgu

Nav pārsteigums, ka mākslīgais intelekts var palīdzēt jums atrast nākamo produktu vietnē Amazon. Tā kā tehnoloģiju nozare virzās uz lielāku AI, nav jābrīnās, ka Amazon izmanto AI, lai palīdzētu jums iegādāties vairāk produktu no tās vietnes. Uzņēmums iepazīstināja ar Rufus, ar mākslīgo intelektu darbinātu iepirkšanās palīgu, kuram ir daudz potenciālu un daudz problēmu.

Ja jūs nezināt, kas ir Rufus, uzņēmums to atklāja pirms dažām dienām. Saskaņā ar uzņēmuma teikto: “Rufus ir eksperts iepirkšanās asistents, kurš ir apmācīts par Amazon produktu katalogu un informāciju no visa tīmekļa, lai atbildētu uz klientu jautājumiem par iepirkšanās vajadzībām, produktiem un salīdzinājumiem…” Skaidri sakot, iedomājieties, ka paņemat Amazon un ChatGPT un izmetat tos. blenderī. Tas ir tērzēšanas robots, kas paredzēts, lai palīdzētu jums vieglāk iepirkties vietnē Amazon. Nav vajadzīga kristāla bumba, lai aizsargātu kaut ko līdzīgu, kas galu galā iznāks.

Amazon Rufus šķiet foršs, taču tas rada bažas

Pašlaik Rufus ir pieejams tikai beta testu apakškopai. Mēs nezinām, cik plaši šis tests ir izplatīts, taču esam pārliecināti, ka tas ir pietiekami daudz pircēju.

Rufuss nešķiet slikts, kamēr nedomājat, ko darīs šis tērzēšanas robots. Būtībā tas izklausās tā, ka tas ir paredzēts, lai vadītu jūsu iepirkšanos, pamatojoties uz informāciju, kas apkopota tīmeklī, tā produktiem, atsauksmēm, kopienas jautājumiem un atbildēm utt. Tas ir rīks, ko izmanto, lai palīdzētu jums izvairīties no stundu ilgas ritināšanas meklēšanas rezultātos, lai atrastu produktus. Šķiet ticami, ka Amazon varētu izmantot personīgos klientu datus, lai palīdzētu virzīt rezultātus, taču uzņēmums to nenorādīja.

Tātad šķiet, ka šī ir diezgan standarta cena 2024. gadam, bet kāpēc cilvēki ir nobažījušies? Nu, Amazon pašlaik iziet diezgan masīvu pretmonopola tiesvedību. Šobrīd uzņēmums izsaka apsūdzības, ka tā meklēšanas algoritms dod priekšroku saviem produktiem, nevis citiem produktiem. Pārdodot savus produktus, tiek gūta lielāka peļņa nekā citu uzņēmumu produktu pārdošana. Mēs arī nevaram aizmirst, cik daudz naudas tas nopelna no uzņēmumiem, kas maksā, lai reklamētu savus produktus vietnē Amazon

Tāpēc daudzi cilvēki baidās, ka Amazon attaisnos apsūdzības un izmantos Rufus, lai uzspiestu savus produktus klientiem pār citiem. Turklāt cilvēki uzskata, ka Amazon varētu negodīgi dot priekšroku sponsorētiem produktiem. “Jūs, visticamāk, iegūsit sponsorētus rezultātus,” sacīja Maikls Pahters, Wedbush Securities analītiķis. “Reklāma veicina mazumtirdzniecību, un Amazon neatšķiras — kāpēc jūs domājat, ka viņi reklamē gūst desmitiem miljardu dolāru gadā?”

Tas viss ir par naudu

Mēs nevaram noliegt, ka uzņēmumi meklē veidus, kā monetizēt savu AI tehnoloģiju. Šo lielo AI rīku izstrāde maksā miljardus un miljardus dolāru. Tāpēc daudzi uzņēmumi, kas piedāvā AI rīkus, iekasē vai plāno par tiem iekasēt maksu. Google gatavojas iekasēt maksu par Gemini Advanced, Samsung, iespējams, varētu iekasēt maksu par Galaxy AI pēc 2025. gada, un OpenAI ir ChatGPT Plus. Runājot par Amazon, uzņēmums gatavojas iekasēt no cilvēkiem maksu par tā ģeneratīvā AI rīka izmantošanu, kad tas beidzot tiks palaists.

Tātad noteikti ir iespējams, ka Amazon varētu izmantot šo rīku, lai palīdzētu tai piesaistīt vairāk naudas. Tas rada bažas par Amazon un Rufus. Tomēr tās ir tikai bažas un apsūdzības. Mums būs jāgaida un kas notiks, kad Rufus oficiāli startēs