Amazon ģeneratīvā mākslīgā intelekta darbinātā Alexa var maksāt no USD 5 līdz USD 10 mēnesī

Šķiet, ka Amazon nevēlas palikt aiz ģeneratīvā AI laikmetā, tāpēc strādā pie Alexa jauninājuma, par kuru ir noplūdusi iespējamā cena. Uzņēmums vēlas panākt, bet citi, piemēram, Google Gemini, ir diezgan priekšā.

Saskaņā ar Reuters ziņojumu, Amazon strādā pie projekta “Banyan”, kas sabiedrībai sniegs ģenerējošu ar AI darbinātu Alexa pieredzi. Tāpat kā citi līdzīgi pakalpojumi, viss grieztos ap tērzēšanas robotu, kas spēj saprast dabisko valodu. Tomēr paredzams, ka Amazon pakalpojums koncentrēsies uz jūsu iepirkšanās pieredzes uzlabošanu platformā.

Alexa ģeneratīvais AI jauninājums maksās no USD 5 līdz USD 10 mēnesī

Avots apgalvo, ka izstrādātāju komanda šo atjauninājumu dēvē par “ievērojamo Alexa”. Tomēr tas, iespējams, nebūs pakalpojuma galīgais nosaukums, kad tas būs pieejams. Turklāt Amazon apsver cenu no USD 5 līdz USD 10 mēnesī par jaudīgāku Alexa ģeneratīvo AI jaunināšanu. Tomēr viņi piedāvātu arī bezmaksas versiju ar mazākām funkcijām un iespējām. Līdz šim nav zināms, kādas būtu galvenās funkcionālās atšķirības starp maksas līmeni un bezmaksas līmeni.

Maksājot par Prime dalību, Amazon parasti ietver vairākas priekšrocības no dažiem saviem pakalpojumiem. Tomēr šķiet, ka tas tā nebūs gadījumā ar “Remarkable Alexa”. Ziņojumā norādīts, ka Prime lietotāji nevarēs piekļūt iespējamā Alexa apmaksātā plāna priekšrocībām. Acīmredzot uzņēmums Alexa uzskata par nerentablu projektu. Cilvēki asistentu neizmanto tik daudz, kā uzņēmums to vēlētos. Tātad tā ietekme uz pārdošanu caur Amazon nav bijusi tāda, kā sākotnēji tika gaidīts.

Kopš darbības uzsākšanas Alexa nav bijusi rentabla

Tomēr uzņēmums vēlas to mainīt ar Remarkable Alexa. Ja projekts būs veiksmīgs, tas pavērs vismaz divus jaunus monetizācijas veidus. Pirmkārt, maksas abonements kalpotu ne tikai pakalpojuma uzturēšanai, bet arī peļņas gūšanai. Tad Alexa ģeneratīvā AI jauninājuma potenciālajiem panākumiem būtu pozitīva ietekme uz pārdošanu, izmantojot Amazon.

Amazon paziņos par ģeneratīvo AI darbinātu Alexa pieredzi šī gada augustā (2024). Kā minēts iepriekš, tie jau tālu atpaliek no tādiem pakalpojumiem kā Google Gemini. Taču tie varētu ierasties pirms Apple Intelligence pilnīgas ieviešanas. Galu galā daudzas no Apple paziņotajām funkcijām būs pieejamas nākamgad.