Aiova iesūdzēja tiesā TikTok par neatbilstošu saturu

Aiova iesūdzējusi tiesā TikTok, apgalvojot, ka platforma pakļauj jaunos lietotājus neatbilstošam un kaitīgam saturam. Turklāt valsts apgalvo, ka TikTok sagroza šāda materiāla nopietnību, izmantojot maldinošus vecuma vērtējumus. Prasību vada Aiovas ģenerālprokurors Brenna Bērda. Viņš saka, ka TikTok vecākiem apgrūtina pārraudzīt to, ko viņu bērni redz lietotnē. Tas notiek dažas dienas pēc tam, kad TikTok kļuva par pirmo lietotni, kas uzkrājusi 10 miljardus USD.

Aiovas štats iesūdzēja TikTok tiesā par nepiemērotu saturu

Problēma ir tāda, ka TikTok saka, ka tas ir piemērots bērniem no 12 gadu vecuma. Taču Aiova saka, ka lietotnes saturs šai vecuma grupai nav piemērots. App Store noteikumi par vērtējumu “12+” pieļauj nedaudz seksuāla satura, rupjības un citas lietas, taču Aiova uzskata, ka TikTok pārsniedz to, un tam vajadzētu būt stingrākam vērtējumam “17+”.

“TikTok ir turējis vecākus neziņā,” sacīja ģenerālprokurors Birds, republikānis. “Ir pienācis laiks izgaismot TikTok, ka mazi bērni tiek pakļauti tādiem grafiskiem materiāliem kā seksuāla rakstura saturs, paškaitējums, nelegālu narkotiku lietošana un vēl ļaunāk.”

Prasībā arī norādīts, ka TikTok vērtējumi kā “T” vārdam “Teen” citos lietotņu veikalos nav precīzi. Šī juridiskā darbība liecina, ka TikTok mānās cilvēkus par to, kas ir viņu lietotnē, un Aiova vēlas, lai viņi samaksātu naudas sodu un pārstātu būt maldināšanai.

TikTok atbilde uz apsūdzību

TikTok saka, ka viņiem ir stingri drošības pasākumi jauniem lietotājiem. Viņi pieminēja tādas lietas kā vecāku kontrole un laika ierobežojumi lietotājiem, kas jaunāki par 18 gadiem. TikTok apliecina ikvienam, ka viņi ir apņēmušies tikt galā ar problēmām, ar kurām saskaras visa nozare, un nodrošināt viņu kopienas drošību.

Šī tiesas prāva nav vienīgā pret TikTok. Daži citi ASV štati, piemēram, Arkanzasa un Jūta, arī veic tiesiskas darbības. Tā ir daļa no regulatoru globālajiem centieniem aizsargāt bērnus no kaitīgām lietām tiešsaistē. Lai gan dažas lietas joprojām turpinās, Indiānas tiesnesis novembrī teica nē tiesas prāvai pret TikTok. Montana arī saskārās ar neveiksmi, kad tiesnesis bloķēja viņu mēģinājumu aizliegt TikTok, tāpēc viņi pārsūdz šo lēmumu.