Ādams Noimans cenšas atpirkt bankrotējušo uzņēmumu WeWork — nekustamo īpašumu jaunuzņēmumu, kuru viņš līdzdibināja pirms 14 gadiem.

CNBC ziņoja, ka gāztais WeWork līdzdibinātājs Ādams Noimans cenšas no bankrota izpirkt nekustamo īpašumu uzņēmumu, kuru viņš līdzdibināja 2010.gadā. Tiek ziņots, ka, atsaucoties uz “labi zināmu kapitāla avotu” atbalstu, Neimani atbalsta ievērojami investori, tostarp Dan Loeb pārvaldītais Third Point.

Tomēr Trešais punkts CNBC paskaidroja, ka, lai gan viņiem ir bijušas sākotnējās diskusijas ar Neimanu, viņi vēl nav apņēmušies nodrošināt nekādu finansējumu. Stāstu par Neimaņa piedāvājumu atpirkt uzņēmumu otrdien pirmo reizi ziņoja DealBook, atsaucoties uz Neimaņa advokāta nosūtīto vēstuli.

“Third Point ir tikai provizoriskas sarunas ar Flow un Adam Neumann par viņu idejām WeWork, un tas nav uzņēmies saistības piedalīties nevienā darījumā,” CNBC sacīja riska ieguldījumu fonds.

Noimana interese par WeWork atgūšanu aizsākās 2023. gada decembrī, kā norādīts viņa juridiskā pārstāvja Aleksa Spiro vēstulē, ko ieguva DealBook. Kopš tā laika viņš un viņa jaunuzņēmums Flow ir aktīvi veikuši WeWork iegādi vai finansējuma nodrošināšanu. Tomēr mēģinājumi nodrošināt finansējumu, tostarp 1 miljarda dolāru vienošanās 2022. gada oktobrī, iepriekš tika noraidīti.

WeWork pārstāvis sacīja CNBC, ka “WeWork ir ārkārtējs uzņēmums. Tādējādi mēs regulāri saņemam intereses apliecinājumus no ārējām pusēm. Mēs un mūsu konsultanti vienmēr pārskatām šīs pieejas, lai darbotos uzņēmuma interesēs.

WeWork atbilde uz Neumann piedāvājumu izceļ viņu pastāvīgo dažādu piedāvājumu izvērtēšanu, lai nodrošinātu uzņēmumam labāko rezultātu. Ir vērts atzīmēt, ka Neumann centieni atgūt WeWork ir saskārušies ar uzņēmuma konsultantu pretestību, kas ieteica DIP finansējumu, nevis tradicionālo termiņu lapu.

WeWork iesniedza bankrota pieteikumu 2023. gada novembrī finansiālu grūtību laikā, un Neumans 2019. gadā atkāpās no amata, jo bija bažas par korporatīvo pārvaldību un novērtēšanu. Neimanam un Spiro vēl nav jāatbild uz CNBC lūgumu sniegt komentārus.

Neraugoties uz Neimaņa interesi, WeWork joprojām koncentrējas uz saviem pašreizējiem pārstrukturēšanas centieniem, lai nodrošinātu savu ilgtermiņa ilgtspēju kā neatkarīgai un finansiāli stabilai struktūrai. Sīkāku informāciju par Third Point saistību ar Neimanu sākotnēji ziņoja Financial Times.

Mēs esam plaši apskatījuši WeWork pēdējo piecu gadu laikā. Vienradzis, kas savulaik tika izslavēts, 2023. gada novembrī Ņūdžersijā iesniedza 11. nodaļas bankrota aizsardzību pēc gadiem ilgas cīņas, kas sākās ar neveiksmīgu IPO 2019. gadā.

SoftBank atbalstītais WeWork ir pārveidojis globālo biroju sektoru ar savu straujo augšupeju un sekojošo kritumu. Pirmdien meklējot ASV aizsardzību pret bankrotu, WeWork izredzes pasliktinājās, jo uzņēmumi, kas cerēja izmantot tās biroju koplietošanas telpas, neattaisnoja cerības.

WeWork nepatikšanas sākās pēc tam, kad tika atcelts IPO, atklājot tā finansiālo stāvokli un izceļot milzīgo kontroli, ko turēja tās ekscentriskais dibinātājs Ādams Neimans. Pēc tam, steidzoties pēc izaugsmes, pirms sākat publiskot ar SPAC starpniecību, WeWork apņēmās slēgt dārgus nomas līgumus, kā rezultātā radās pastāvīgas problēmas.

Augstākajā laikā uzņēmuma vērtība bija 47 miljardi ASV dolāru. Tomēr tas ir piedzīvojis nepārtrauktu lejupslīdi, un tā krājumi šogad samazinājās par 98%, sasniedzot kulmināciju ar aptuveno vērtību tikai 45 miljonu ASV dolāru apmērā pagājušā gada beigās.

WeWork 2010. gadā dibināja Ādams Noimans un Migels Makkelvijs. Tas nodrošina dalībniekus visā pasaulē ar telpu, kopienu un pakalpojumiem, izmantojot gan fiziskos, gan virtuālos piedāvājumus. Tās misija ir radīt pasauli, kurā cilvēki strādā, lai nopelnītu dzīvi, nevis tikai iztiku. 2019. gada otrajā ceturksnī WeWork bija 528 atrašanās vietas vairāk nekā 111 pilsētās un 29 valstīs. WeWork ziņoja par trešā ceturkšņa zaudējumiem 1,3 miljardu ASV dolāru apmērā no ieņēmumiem 934 miljonu ASV dolāru apmērā 2019. gadā. Biroja koplietošanas uzņēmumam pašlaik ir aptuveni 650 000 abonentu visā pasaulē, un tas cer sasniegt 1 miljonu līdz 2021. gada sākumam.