5 labākie kriptogrāfijas maki, kas padara sēklu frāzes par pagātni

Sākotnējā frāze, noklusējuma līdzeklis, ar kuru tiek piekļūts ar brīvības atņemšanu nesaistītiem kriptonauda makiem, ir skaista lieta. Tas ļauj ikvienam kontrolēt savus digitālos aktīvus, vienlaikus nodrošinot, ka neviena cita puse nevar piekļūt līdzekļiem. Taču arī iesāktā frāze ir briesmīga lieta, jo tās 12 vārdos slēpjas daudzu kriptovalūtu turētāja posts, kurš nespēja nodrošināt mnemoniku, kurā ir viņu naudas atslēga.

Sākotnējās frāzes novecošana

Neskatoties uz tās visuresamību kriptovalūtā, sākuma frāze ir daudz ļauna. Tas nosaka ārkārtīgi precīzus kritērijus, lai piekļūtu makam: kļūdieties tikai ar vienu burtu, un jūs tiksiet izslēgts. Ja hakeram izdodas ieraudzīt šos 12 vai 24 vārdus, jūs varat atvadīties no sava kriptonauda.

Šīs problēmas risinājums ir atteikties no sākotnējās frāzes un atbilstošās privātās atslēgas, nemazinot visu ar brīvības atņemšanu nesaistīto maku vērtību piedāvājumu. To izdarīt, neieviešot centralizāciju, nav viegli, taču daudzi maku izstrādātāji ir izstrādājuši ģeniālus problēmas risinājumus. Šim jaunajam maciņu vilnim ir potenciāls padarīt sēklu frāzi par pagātni. Šeit ir pieci no labākajiem.

Kodols

Core ir visu amatu domkrats un maciņš visām ķēdēm. Tas ir arī maciņš visām ierīcēm, pateicoties mobilajai lietotnei, kas papildina tās darbvirsmas un tīmekļa makus. Kodols aptver Bitcoin un Avalanche, kā arī daudzas EVM ķēdes, tostarp, protams, Ethereum. Savienojumu, tirdzniecību un citus DeFi uzdevumus var veikt, neizejot no Core ierobežojumiem.

Tomēr Core atšķir ne tikai funkciju komplekts: tā bezsēklu dizains ir arī visaugstākā kalibra. Maks atbalsta sociālo pieteikšanos, izmantojot Google vai Apple. Lai piekļūtu savam Core kontam, ir nepieciešama pieteikšanās informācija un fiziska autentifikācijas ierīce. Core izmanto CubeSigner atslēgu eksportēšanai un ietver gudrus drošības līdzekļus, piemēram, gaidīšanas periodu, lai aizsargātu pret uzbrukumiem, piemēram, SIM kartes nomaiņu. Precīzi līdzsvarojot drošību ar pieejamību, Core ir mazāks.

NuFi

Darbojas kā bezsēklu interneta maciņš, NuFi nodrošina savienojumu ar tādām ķēdēm kā Cardano, Ethereum, Flow, Milkomeda C1 un Solana. Tā vietā, lai paļautos uz sēklu frāzi, tas ļauj lietotājiem autentificēties, izmantojot sociālos kontus, piemēram, Google, Apple, Twitter, Facebook, Reddit, Discord, Twitch, Github, LinkedIn, Line un WeChat. Tikai daži citi maki bez sēklām piedāvā daudzus savienojuma veidus.

Ir arī iebūvēts Cardano DEX un atbalsts NFT. Neatkarīgi no tā, kurā ķēdē tie tika iegādāti, NuFi parāda NFT blakus īpašā portfelī. Ērti lietojams un aprīkots ar noderīgām funkcijām, piemēram, iebūvētu likšanu, NuFi ir noderīga iespēja tirgotājiem, kuriem patīk būt aizņemtiem tīklā.

Zengo

Zengo ir viens no pazīstamākajiem bezsēklu maku izstrādātājiem nozarē pēc tam, kad kļuva par vienu no pirmajiem uzņēmumiem, kas ir kļuvis par tehnoloģiju čempionu. Lai sadalītu privāto atslēgu daļās un izplatītu tās, tiek izmantots vairāku pušu aprēķins (MPC). Viena lauskas tiek glabāta Zengo serveros, ļaujot lietotājiem atgūt piekļuvi savam maciņam, ja viņi pazaudē savu atslēgas daļu.

Pat ja uzbrucējam izdotos piekļūt kādai no galvenajām daļām, viņš nevarētu piekļūt pašam makam. Šī sistēma nodrošina dublēšanos pret lietotāja kļūdām, vienlaikus nodrošinot spēcīgu drošību. Bitcoin, Ethereum un Polygon atbalsta Zengo, kura maciņš arī ļauj izveidot savienojumu ar dApps, lai veiktu žetonu un NFT tirdzniecību bez aizbildnības.

Bitizen

Ar Bitcoin centrā, Bitizen ir ideāls risinājums tiem, kam patīk iegūt BTC, bet kuri nevēlas sabojāt un zaudēt savus līdzekļus. Bezsēklu dizains tiek īstenots, izmantojot MPC un sliekšņa paraksta shēmu (TSS), sadalot privāto atslēgu daļās. Bitizen atbalstīto ķēžu un DeFi lietotņu daudzums ir iespaidīgs, jo tiek atbalstītas tikai 30 DEX un 25 blokķēdes.

Bitizen, kas ir pieejams pakalpojumā Google Play un App Store, apvieno ērti lietojamu dublēšanas un atkopšanas risinājumu, lai droši atjaunotu maku ar praktiskiem rīkiem, kas ļauj maksimāli izmantot jūsu rīcībā esošos digitālos līdzekļus. Tas ir labs universāls līdzeklis tiem, kas novērtē vienkāršību, bet joprojām vēlas aktīvi darboties ķēdē neatkarīgi no tā, vai tā ir tirdzniecība vai NFT vākšana.

UXUY

UXUY ir mobilais maks, kas izstrādāts ar tāda paša nosaukuma protokolu. Bezsēklu maku var izmantot, lai piekļūtu Ethereum, TRON, BNB Chain un citiem EVM tīkliem. UXUY sadala maka privāto atslēgu un droši glabā to šifrētu dažādos mākoņa serveros. Tas nodrošina atlaišanu gadījumā, ja lietotājs zaudē piekļuvi makam.

Vietējā DEX integrācija, kas iegūst likviditāti, piemēram, Uniswap un PancakeSwap, nodrošina mijmaiņas darījumus, savukārt tajā ir iebūvēta tirdzniecība bez gāzes. Jo īpaši attiecībā uz DEX tirdzniecību UXUY attaisno sevi, pat ja tam ir mazāk funkciju un blokķēdes nekā daži maki šajā sarakstā.

Lietojiet bezsēklu tableti

Lai gan ilgstošie kriptovalūtu tirgotāji vilcināsies izmēģināt makus bez sēklām, jaunākie lietotāji tos uztver bezrūpīgi. Tie nodrošina dabiskāku pieredzi, kas ir tuvāk viņiem jau zināmajām mobilajām lietotnēm. Tomēr bezsēklu maki nav paredzēti tikai web3 iesācējiem: ar atbalstu vairākām ķēdēm, DEX un dApps, tie ļauj piekļūt visam ķēdes likviditātes spektram un daudzajām iespējām, ko tas sniedz.

Lietojamības, interfeisa dizaina un blokķēdes integrācijas ziņā Core ir labākais no pieciem šeit piedāvātajiem makiem. Tomēr visiem iepriekš minētajiem makiem ir unikālas funkcijas un dažādi autentifikācijas veidi. Tas ļauj jums izvēlēties maku bez sēklām, kas atbilst jūsu vajadzībām un nepieciešamajam drošības līmenim.