5 gadi pēc Getvikas: joprojām nav pierādījumu par dronu klātbūtni

Tieši pirms 5 gadiem šodien Londonas Getvikas darbība uz dienām tika traucēta pēc ziņojumiem par noslēpumainiem bezpilota lidaparātiem netālu no lidostas. Tika atcelti desmitiem lidojumu, kā rezultātā simtiem tūkstošu pasažieru iestrēga. Šis incidents tika plaši ziņots starptautiskajā presē, un “Gatwick” joprojām tiek citēts, apspriežot noteikumus. Taču britu dronu entuziastu FOIA pieprasījumi liecina, ka neviens drons nekad nav pierādīts.

Gaisa satiksme bija traucēta dienām ilgi

2018. gada 19. decembrī Getvikas lidostā, kas ir viena no noslogotākajām Londonas lidostām, tika saņemtas ziņas par noslēpumainiem bezpilota lidaparātiem. Tas izraisīja lielus gaisa satiksmes traucējumus, simtiem lidojumu atcelšanas un kavēšanās, kas ietekmēja tūkstošiem ceļotāju rosīgajā Ziemassvētku periodā. Lidosta pat tika uz laiku slēgta drošības apsvērumu dēļ.

Saseksas policijai bija galvenā loma incidenta laikā. Kā vietējā policijas vienība viņi bija atbildīgi par ziņojumu izmeklēšanu par bezpilota lidaparātu darbību Getvikas lidostā. Viņu pienākumos ietilpst drona(-u) meklēšana, atbildīgo personu identificēšana un lidostas drošības risku novērtēšana.

Neraugoties uz vērienīgajiem centieniem, policijas spēki nespēja pārtvert bezpilota lidaparātus vai identificēt tos, kas ir atbildīgi par iespējamām dronu darbībām. Saseksas policijas lomu vēl vairāk sarežģīja pretrunīgi paziņojumi un neskaidrības viņu saziņā par incidentu. Tas viss izraisīja jautājumus un kritiku par reaģēšanas efektivitāti un incidenta patieso būtību.

Saskaņā ar FOIA pieprasījumiem nav pierādīts neviens drons

Getvikas incidenta sekas izraisīja stingrākus noteikumus attiecībā uz droniem un drošības pasākumu palielināšanu lidostās. Un Getvika joprojām tiek regulāri pieminēta plašsaziņas līdzekļos, kad runa ir par bezpilota lidaparātu radītajām briesmām. Taču bezpilota lidaparātu entuziasts Īans Hadsons (UAVHive), kurš veica padziļinātu izpēti, izmantojot FOIA pieprasījumus, 5 gadus vēlāk apgalvo, ka nav konkrētu pierādījumu, ka droni attiecīgajā periodā būtu lidojuši netālu no Getvikas lidostas.

“Manā izmeklēšanā atklājās, ka ne Valsts policijas Gaisa dienests, kas jau no pirmā vakara Rietumjorkšīras policijas vadībā veica Getvikas uzraudzību no policijas helikopteriem ar modernām termogrāfiskajām kamerām, ne Karaliskie gaisa spēki, kas vadīja bezpilota lidaparātu Falcon Shield. detektoru sistēma ieradās uz vietas 21. decembra vakarā, novēroja dronus. Turklāt Apvienotās Karalistes Airprox valde ir oficiāli apstiprinājusi, ka Getvikā nav reģistrēti ar bezpilota lidaparātiem saistīti Airprox incidenti,” Hadsona kungs rezumē savu FOIA pieprasījumu rezultātus.

“Lēmumu pieņemšanas pamatā ir fakti, nevis pieņēmumi”

Neskatoties uz to, ka nav sniegti konkrēti pierādījumi par dronu klātbūtni, Getvika joprojām tiek izmantota kā attaisnojums stingrākiem noteikumiem. Piemēram, Lielbritānijas aviācijas iestāde CAA UK nesenā politikas dokumentā atsaucās uz Getvikas incidentu, kas bija Hadsona neapmierinātība.

“Šie atklājumi sniedz jaunu gaismu notikumiem, kas saistīti ar Getviku, un aicina pārdomāt veidu, kā šādi incidenti tiek izmantoti kā pamats turpmākam regulējumam. Ir būtiski lēmumu pieņemšanā balstīt uz faktiem, nevis uz nepamatotiem pieņēmumiem, jo ​​īpaši, ja tie var novest pie būtiskām regulējuma izmaiņām,” sacīja Hadsons.