2024. gads Apple ir pilns ar līkumiem

2024. gads Apple sākas ar daudzām atvērtām frontēm. Programmatūras atjauninājumi, produkti, kas jāatjauno, jaunas funkcijas, kas jāievieš, un liels skaits izaicinājumu, kas jāsasniedz no Tima Kuka rokas.

IPhone sāk cīnīties

2024. gads Apple nebūs viegls, jo ir liels atvērto frontes skaits. No vienas puses, ienākumu skaitļi atkal var nebūt tik pozitīvi kā parasti šajā uzņēmumā, jo paredzams, ka tas būs piektais ceturksnis pēc kārtas, kurā ieņēmumi samazinās, salīdzinot ar iepriekšējo gadu un uzņēmumam svarīgākais otrais Ziemassvētku periods, kurā ienākumi atkal samazinās, salīdzinot ar periodiem citos gados. Izskatās, ka iPhone pārdošanas apjomi nav tādi, kādi tie bija, galvenokārt tāpēc, ka pārdošanas apjomi Ķīnā samazināsies mazāk nekā gaidīts. Uzņēmums pats par to jau brīdināja savā iepriekšējā ziņojumā, un tas ir vairāk nekā nojausma par to, kas var notikt. Mēs nevaram aizmirst, ka nākam no gada, kad iPhone 14 izlaišanu ietekmēja būtiskas ražošanas problēmas COVID-19 pandēmijas seku dēļ. Tāpēc iPhone 15 pārdošanas rādītāji, kas tikai nedaudz palielināja pagājušā gada rādītājus, būtu diezgan neapmierinoši tirgiem.

2024. gads noslēgsies ar jaunu iPhone 16, par kuru baumas nerada pārāk lielu optimismu, lai varētu mainīt šo iPhone pārdošanas “stagnācijas” situāciju (vismaz). Paredzams, ka Apple nākamais tālrunis nesniegs pārāk daudz jaunu funkciju, vismaz aparatūras ziņā. Protams, Apple izdodas likt mums noticēt, ka izmaiņas ir lielas, taču Realitāte ir tāda, ka paredzams, ka nākamais iPhone 16 būs ļoti līdzīgs pašreizējiem modeļiem, pārāk līdzīgi pēc visām baumām, kas parādās. Galvenās izmaiņas nāks no programmatūras, un galvenais apgalvojums ir mākslīgais intelekts, taču atliek noskaidrot, vai šis sasniegums pārliecinās pircējus jaunināt savu tālruni uz jauno modeli.

iPhone 15 Pro Max titāns ar Apple Watch Ultra

Vienmēr būs liels skaits lietotāju, kuri vēlēsies pārslēgties uz iPhone 16 no iPhone 12 vai pat agrāk, taču, lai tālrunis atkal pārspētu pārdošanas rekordus, viņiem būs jāpiedāvā kaut kas patiešām interesants pircējiem ar jaunākiem tālruņiem, vai pat ar citu zīmolu tālruņiem, un programmatūras līmeņa izmaiņām parasti nav šādas ietekmes. Paredzams, ka Apple rezervēs daudzas no jaunajām iOS 18 funkcijām jaunākajiem iPhone modeļiem tādā veidā, kas “piespiež” tos, kas vēlas izmantot šīs jaunās iespējas, pāriet uz jauno modeli, kas noteikti netiks gaidīts lietotājiem, kuri parasti šos lēmumus pieņem ļoti negribīgi.

Mākslīgais intelekts, beidzot, bet vēlu

Iespēju iekļaušana pēc citām Apple parasti ir ierasta lieta. Kamēr citi zīmoli steidzas paziņot par jaunām funkcijām, kas bieži vien ir nenoslīpētas, Apple parasti gaida, kad viss darbosies tā, kā vajadzētu, lai iekļautu tās savos jaunajos produktos un pakalpojumos. Bet ar mākslīgo intelektu (AI) tas nāk par vēlu. Gadiem ilgi mēs savās Apple ierīcēs esam izmantojuši AI, vismaz vienu no tā variantiem, tā saukto mašīnmācīšanos. Jutīgs teksts uz tastatūras, ieteikumi programmā Mūzika, lietotne Maps, kas mums norāda, kur mēs vēlamies doties, nejautājot… tas viss un daudz kas cits jau ir daļa no mūsu ikdienas, lietojot iPhone. Taču mākslīgais intelekts jau ilgu laiku ir bijis tālu priekšā šīm funkcijām ar tā saukto ģeneratīvo AIkas spēj, piemēram, izveidot tekstus vai attēlus.

Mēs jau ļoti labi zinām ChatGPT jeb Microsoft vai Google lietojumprogrammas, vai jauno Amazon Alexa, kas izmanto šo AI, lai uzlabotu atbildes un piedāvātu ātrus risinājumus mūsu pieprasījumiem. Apple jau gadu ir testējis to, ko mēs, visticamāk, redzēsim jūnijā, WWDC 2024, un kas tiks iekļauts iOS 18 un pārējās Apple operētājsistēmās. Tā ir viena no Apple lielajām cerībām uz 2024. gadu, un, bez šaubām, viņu paziņojumā mēs sagaidām interesantus pārsteigumus ar funkcijām, kas mūs liek mēmām, taču tās ir gaidījušas pārāk ilgi. Īpaši ar savu virtuālo palīgu Siri, kas joprojām ir iestrēdzis ar pārāk pamata funkcionalitāti, kas bieži sabojā tādus produktus kā HomePod, labas kvalitātes, bet ne pārāk inteliģents skaļrunis. Un, ja mēs pievērsīsim uzmanību baumām, tas, ko mēs redzēsim 2024. gadā, būs tikai ievads šāda veida AI, jo mums būs jāgaida līdz 2025. gadam, lai redzētu, kas Apple patiešām ir pieejams. Pārāk ilgs gaidīšanas laiks.

Apple Vision Pro

Jauni produkti

2024. gada lielā zvaigzne būs Apple jauktās realitātes brilles Apple Vision Pro. Tie nedaudzie, kuriem ir bijusi iespēja tās izmēģināt, par tām runā patiesi brīnišķīgas lietas, taču tas nebūs produkts, kas ierodas, lai atrisinātu kādu problēmu. jo to cena un pieejamība neļaus viņiem būt nekas vairāk kā ziņu virsrakstu veidotājs, taču ar nelielu ietekmi uz uzņēmuma ienākumiem un lietotājiem. Paredzams, ka tie tiks pārdoti nākamajā mēnesī, taču tie tiks pārdoti tikai ASV, un to cena būs 3499 USD. No tiem, kas lasa šo rakstu, es domāju, ka ļoti nedaudzi gaidīs, kad tie nonāks pārdošanā, lai tos meklētu. Vai izstrādātāji veiks likmes uz jaunu produktu ar tik mazu tirgu? Sākums šim produktam nebūs viegls, redzēsim, kā tas uzvedīsies.

Pārējie Apple produkti ir diezgan apstājušies. Paredzams, ka tiks atjaunoti tikai daži Mac datori, un Apple Silicon procesori ir nedaudz apstājušies pēc neapšaubāmi iespaidīgā sākuma to lieliskās veiktspējas dēļ. Jaunais MacBook Air ar daudz pieejamāku cenu nekā Pro, taču ar izcilu veiktspēju ir uzņēmuma lielā cerība sasniegt labus pārdošanas rādītājus savā datoru segmentā. Saskaņā ar baumām iPad Pro, kas ir ļoti ierobežots iPadOS dēļ, tiks atjaunots ar jauniem OLED ekrāniemtaču tā cena jau ir sasniegusi līmeni, kas lielākajai daļai lietotāju ir pārāk augsts, un šīs izmaiņas nav īsti labas ziņas tiem, kas cer uz tās cenas kritumu.

Gaidāmas jaunas AirPods un AirPods Pro versijas, kas noteikti būs bezvadu austiņu karaļi visa šī gada garumā, par to nav šaubu. AirPods 4 varētu nonākt 2024. gadā, jo ir pienācis termiņš pārslēgšanai uz USB-C, taču AirPods Pro 3 jau ir šis ports uzlādes korpusā, tāpēc tos var atjaunot tikai 2025. gadā. Kas attiecas uz Apple premium austiņu skaitu, Uzņēmums AirPods Max ir gandrīz pilnībā pametis bez jaunām funkcijām, kuru dēļ tās ir atpalikušas veiktspējā salīdzinājumā ar daudz pieejamāko AirPods Pro 2. Steidzami jāatjauno šīs 579€ austiņas, kas pat nepieļauj bezzudumu audio caur kabeli, kaut kas tiešām kaitinošs.

Apple Watch varētu būt vienīgais svaigais vējš 2024. gadā, jo ir tā prezentācijas desmitā gadadiena, tāpēc mums varētu būt Apple Watch Sliktā ziņa ir tā, ka šī pārprojektēšana ietekmētu tikai “parasto” modeli, nevis Ultra, kurā daudzi no mums iemīlas. Kas attiecas uz veselības ziņām, tas varētu ietvert iespēju izmērīt asinsspiedienu, mēs redzēsim, cik tālu šī funkcionalitāte sniegs.