2024. gada pirmajās divās nedēļās tehnoloģiju uzņēmumi atlaida vairāk nekā 7500 darbinieku

Tikai 2024. gada pirmajās divās nedēļās tehnoloģiju uzņēmumi jau ir atlaiduši vairāk nekā 7500 darbinieku. Saskaņā ar atlaišanas izsekošanas vietni Layoffs.fyi, 48 tehnoloģiju uzņēmumi kopumā atlaida 7528 darbiniekus.

Neraugoties uz to, ka tehnoloģiju akcijas 2023. gadā pēc lejupslīdes 2022. gadā piedzīvoja ievērojamu atgūšanos, nozares panākumi neizpaudās pieaugošā darbā. Tā vietā tehnoloģiju uzņēmumi izmanto AI, lai palielinātu efektivitāti un samazinātu izmaksas, lai saglabātu rentabilitāti pieaugošo procentu likmju un globālās ekonomikas nenoteiktības apstākļos.

Līdz šim šogad tehnoloģiju giganti, tostarp Google, Amazon un Discord, jau ir paziņojuši par atlaišanu. 2023. gadā tādi uzņēmumi kā Google, Meta, Microsoft, Amazon un Salesforce atlaida no 6% līdz 13% sava darbaspēka, mudinot tehnoloģiju darbiniekus meklēt stabilitāti saistībā ar strauji augoša kapitāla un labi pazīstamu darba devēju pievilcību.

Pagājušajā nedēļā Google apstiprināja aptuveni 1000 amatu likvidēšanu savā Google palīgā, galvenajās inženierzinātnēs un aparatūras komandās, kas strādā ar Pixel, Nest un Fitbit.

Google nav viens. Amazon arī veica ievērojamus samazinājumus, ietekmējot darbiniekus Audible, Twitch, MGM Studios un Prime Video nodaļās. Jo īpaši Twitch paziņoja par sava darbaspēka jeb aptuveni 500 darbinieku samazināšanu par 35%, ņemot vērā bažas par finansiāliem zaudējumiem un galveno vadītāju aiziešanu.

Neilgi pēc Amazon Twitch paziņojuma Sanfrancisko videospēļu programmatūras nodrošinātājs Unity Software piedzīvoja visu laiku lielāko atlaišanu, atbrīvojot aptuveni 25% no sava darbaspēka, kas atbilst 1800 darbavietām.

Discord ar ambīcijām par IPO ir samazinājis 17% darbinieku, savukārt Apple, kas 2023. gadā izvairījās no masveida atlaišanas, slēdz 121 cilvēka komandu, kas Sandjego strādā pie mākslīgā intelekta, ziņo Bloomberg.

Papildus tehnoloģiju nozarei Citigroup un BlackRock finanšu jomā arī atklāja plānus par būtiskām atlaišanām, jo ​​Citigroup plāno nākamo divu gadu laikā samazināt savu globālo darbaspēku par 10% (20 000 darbinieku), bet BlackRock plāno atlaist 600 darbiniekus, kas ir aptuveni 3%. no kopējā apjoma.

Tomēr eksperti norāda, ka pašreizējais atlaišanas vilnis 2024. gadā atšķiras no iepriekšējiem gadiem. Tā vietā, lai veiktu plašus izmaksu samazināšanas centienus, daudzas atlaišanas atspoguļo salīdzinoši veselīgas tehnoloģiju kompānijas, kas pielāgo savas prioritātes, ņemot vērā pieaugošo interesi par ģeneratīvo AI. Lai gan tas varētu nebūt iepriecinoši norūpētajiem darbiniekiem, Darba biroja vēsturiskie dati liecina, ka atlaišanas gadījumi parasti pieaug fiskālā gada beigās decembrī un janvārī.

Tikmēr Art Zeile, tehnoloģiju karjeras tirgus Dice izpilddirektors, atzīmēja, ka kosmosa, konsultāciju, veselības aprūpes, finanšu pakalpojumu un izglītības nozares pašlaik ir tehnoloģiju darbinieku pieprasījuma karstie punkti, ziņoja CNBC. Zeile ierosina, ka tehnoloģiju darbinieki var atklāt labvēlīgāku darba un privātās dzīves līdzsvaru un paaugstinātu stabilitāti netehnoloģiju uzņēmumos, kuri lepojas ar ievērojamām tehnoloģiju nodaļām, pārspējot to, ko var piedāvāt tehnoloģiju līderi.

Noslēgumā Zeile atzīmē, ka nesenās atlaišanas ir radījušas ievērojamus traucējumus divu gadu desmitu laikā, ko piedzīvojusi lielo tehnoloģiju attīstība. Līdz ar to viņš uzsver, ka stabilitātes jēdziens kļuvis par aktuālāku šī brīža sarunu aspektu. Rezultātā “stabilitātes ideja šodien ir daudz vairāk daļa no sarunām,” piebilda Zeile.