2023. gada viļņi: FBS ieskats 2024. gada globālajā finanšu perspektīvā

Singapūra, Singapūra, 2023. gada 19. decembris, FinanceWire

Tuvojoties 2023. gada beigām, vadošais globālais brokeris FBS atskatās uz nozīmīgiem ekonomiskajiem notikumiem un iedziļinās 2024. gada finanšu ainavas perspektīvā. FBS finanšu tirgus analītiķi norāda, ka nākamgad finanšu tirgi stāvēs transformācijas smailē. ASV ekonomikas ietekme, globālie un vietējie militārie konflikti un mākslīgā intelekta izplatība.

FBS ekspertiem vēl vairāk uzsverot, ka Federālo rezervju sistēmas piesardzīgā nostāja pret monetāro politiku un kāpuma cikls 2023. gadā vājināja ASV dolāru, ietekmējot galvenos valūtu pārus, piemēram, EURUSD. Džeroma Pauela FOMC preses konferences runa par iespējamo ASV monetārās politikas mīkstināšanu 2024. gadā nospieda EURUSD uz pretestību pie 1.1000.

Globālais brokeris prognozē, ka ekonomikas izaugsme palēnināsies līdz 2-3% 2023. gada monetārās stingrības un ģeopolitiskās spriedzes dēļ, kas ietekmēs starptautisko tirdzniecību. Šajā kontekstā tirgotājiem būtu jāņem vērā nepastāvīgi notikumi un jākoncentrējas uz riska pārvaldību, lai mazinātu apstāšanās un zaudējumus.

FBS analītiķi 2023. gadu raksturo kā laiku, kad tirgotāji saskārās ar vairākiem likvidācijas riskiem plašsaziņas līdzekļos atspoguļotu ģeopolitisko un ekonomisko notikumu laikā. Tirgus nenoteiktību karsēja globālie militārie konflikti, kas izraisīja XAUUSD un naftas cenu atšķirības. Līdz gada beigām naftas cenas kritās, jo 2024. gadā sagaidāmo ekonomisko apstākļu pasliktināšanos, un zelta cenas piedzīvoja kāpumu USD vājuma dēļ, uzsverot nepieciešamību ievērot piesardzību neprognozējamos ziņu periodos. Nemierīgā tendence, visticamāk, turpināsies arī 2024. gadā, naftas cenām svārstās no 70 līdz 100 USD par barelu un zelta kāpumam līdz 2300 USD, jo investori gaidīs nākamo inflācijas kāpumu.

2023. gads kriptovalūtu tirgum iezīmējās ar optimismu, norāda FBS finanšu tirgus analītiķi. BTCUSD demonstrēja ievērojamu spēku, iegūstot vairāk nekā 120%. ASV inflācijas atdzišana, Fed likmju samazināšanas gaidīšana un uz tehnoloģijām orientētu banku sabrukums gada sākumā veicināja Bitcoin noturību. Runājot par potenciālo dinamiku 2024. gadā, FBS analītiķi uzsver lielo lāču tendences biežumu gada pirmajā pusē. Pēdējo nedēļu laikā Bitcoin ir palielinājies līdz 47 000 USD pretestības apgabalam. Šajā kontekstā FBS eksperti paredz 2019. gada notikumu atkārtošanos, kad FRS samazināja bāzes likmi ekonomikas pavājināšanās dēļ, kas nosita riskantos aktīvus, piemēram, Bitcoin – šoreiz aktīvs var pat nokrist atbalstos. no 36 000 līdz 25 000 USD. Lai gan ir sagaidāms, ka gada otrajā pusē Bitcion trajektorijā būs vairāk pozitīvas emocijas, kriptovalūtu kustība būs atkarīga no izmaiņām regulējumā, institucionālās pieņemšanas tempā un blokķēdes tehnoloģijas sasniegumiem.

Mākslīgā intelekta (AI) pieaugums bija vēl viens galvenais 2023. gada virzītājspēks, kas būtiski ietekmēja ar AI saistīto uzņēmumu krājumus. Tādā veidā NVIDIA akcijas piedzīvoja ievērojamu pieaugumu par 165%. Tomēr FBS analītiķi uzsver to pārpirkto raksturu un iesaka tirgotājiem uzraudzīt sniegumu — ja vienas akcijas cena pārsniegs 500 USD līmeni, tā, iespējams, palielināsies līdz 700 USD.

Paredzams, ka 2024. gadā nozīmīgāka loma pasaules ekonomikā būs attīstības tirgiem, kur īpaši pievilcīgi būs Āzijas tirgi. Pēc FBS analītiķu domām, tirgotāji, plānojot savus darījumus, var ņemt vērā Indiju, dažas Dienvidaustrumāzijas valstis un Brazīliju. Šīs ģeogrāfiskās teritorijas ir gatavas ievērojamai izaugsmei, piedāvājot jaunas investīciju iespējas un ietekmējot globālās tirdzniecības dinamiku.

Visbeidzot, FBS perspektīva 2024. gadam uzsver nepieciešamību pēc modrības un stratēģiskās plānošanas, lai pārvarētu neskaidrības un tirdzniecības iespējas. Lai pieņemtu apzinātus lēmumus, būs ļoti svarīgi rūpīgi apsvērt 2023. gada un jauno notikumu ietekmi.

Lai iegūtu papildinformāciju par FBS pakalpojumiem, apmeklējiet vietni www.fbs.com.

Atruna: šis materiāls nav aicinājums tirgoties, tirdzniecības konsultācijas vai ieteikumi, un tas ir paredzēts tikai informatīviem nolūkiem.

Sazināties

FBS preses birojs
[email protected]