2023. gada trešajā ceturksnī tiek pārdoti rekordlieli salokāmi pārdošanas apjomi, un Samsung ieņem vadošo pozīciju tirgū

Salokāmo viedtālruņu tirgū bija spēcīgs 2023. gada 3. ceturksnis. Pateicoties Galaxy Z Flip 5 un Galaxy Z Fold 5 ienākšanai, sūtījumu apjoms pieauga milzīgi. 215% ceturksnis salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni (QoQ) no 2. ceturkšņa un 16% gada salīdzinājumā (YoY), salīdzinot ar to pašu periodu pagājušajā gadā. Nav pārsteidzoši, ka Samsung bija lielākais salokāmo ierīču piegādātājs pagājušajā ceturksnī. Tomēr tā tirgus daļa nedaudz samazinājās, salīdzinot ar 2022. gada trešo ceturksni.

Samsung izjūt augošās konkurences karstumu salokāmo ierīču tirgū

Saskaņā ar DSCC displeju nozares ekspertu teikto, šī gada trešajā ceturksnī visā pasaulē tika piegādāti septiņi miljoni salokāmu viedtālruņu. Tas ir jauns ceturkšņa sūtījumu rekords. Iepriekšējais augstākais rādītājs bija 6,1 miljons 2022. gada trešajā ceturksnī, kad Samsung laida klajā ceturtās paaudzes salokāmās ierīces. Tirgus pārsniedza cerības, kas sola labu salokāmo produktu nozares nākotni.

Samsung, kura tirgus daļa parasti sasniedz maksimumu trešajā ceturksnī, pateicoties jaunpienācējiem, 2023. gada trešajā ceturksnī veidoja 72% no visiem salokāmiem pārdošanas apjomiem. Tam bija arī divi vislabāk pārdotie modeļi — Galaxy Z Flip 5 ar 45% daļu un Galaxy. Z Fold 5 ar 24% daļu. Neviens cits pārdevējs vai salokāms modelis pagājušajā ceturksnī nesasniedza 10% tirgus daļu. Huawei un Honor tālu sekoja Korejas uzņēmumam.

Lai gan var šķist, ka Samsung ir neapšaubāms salokāmo ierīču tirgū, tā nav pilnīga taisnība. Jā, tā ir bijusi katra ceturkšņa sūtījumu diagrammā kopš salokāmo ierīču pastāvēšanas. Galu galā Korejas behemots ir vienīgais uzņēmums, kas pārdod šos netradicionālos tālruņus visā pasaulē kopš 2019. gada. Tomēr tas strauji mainās, jo arvien vairāk uzņēmumu ienāk tirgū.

Globālais salokāmo viedtālruņu tirgus Samsung Q3 2023 2
Globālais salokāmo viedtālruņu tirgus Samsung Q3 2023 1
Globālais salokāmo viedtālruņu tirgus Samsung Q3 2023 2

Faktiski Samsung tirgus daļa samazinās. 2022. gada trešajā ceturksnī tai bija 86% daļa, kas šogad samazinājās līdz 72%. Turklāt DSCC prognozē, ka tās tirgus daļa samazināsies no 83% 2022. gada 4. ceturksnī līdz 42% 2023. gada pēdējā ceturksnī. Paredzams, ka gan Huawei, gan Honor daļa palielināsies, sasniedzot aptuveni 20%. Kopējais salokāmo sūtījumu apjoms šī gada 4. ceturksnī var sasniegt 3,6 miljonus, bet visa gada sūtījumi sasniedz 15,8 miljonus.

BOE var kļūt par lielāko salokāmo displeju ražotāju ceturtajā ceturksnī

Iespējams, ka šogad Samsung salokāmo ierīču nozarē tas būs dubults posts. No vienas puses, tā salokāmo viedtālruņu tirgus daļa samazinās. No otras puses, uzņēmuma displeja grupa ceturtajā ceturksnī var zaudēt lielākā salokāmo displeju ražotāja kroni savam Ķīnas konkurentam BOE. Pēdējais piegādā salokāmus OLED paneļus Huawei, Honor un Oppo, trīs lielākajiem pārdevējiem pēc Samsung. China Star un Visionox ir citi ievērojami salokāmu displeju ražotāji.

Globālais saliekamo displeju tirgus 2023. gada 3. ceturksnī