Tesla strauji pieaug pēc tam, kad Elons Masks ieguvis apstiprinājumu pilnīgas pašpiedziņas (FSD) ieviešanai Ķīnā; akciju kāpums par 16%

Tesla notikumu pozitīvā pavērsienā šķiet, ka Elona Maska pārsteiguma vizīte Ķīnā nedēļas nogalē elektrisko automašīnu gigantam ir atmaksājusies. Tesla akcijas pirmdien tirdzniecības sākumā pieauga par vairāk nekā 16% pēc Muska veiksmīgiem centieniem iegūt apstiprinājumu tās vadītāja palīdzības sistēmai, kas nodēvēta par “Pilnīgu pašbraukšanu” (Full Self-Driving, FSD) pasaules lielākajā automobiļu tirgū.

Rakstīšanas laikā Tesla akcijas pašlaik tirgojas par USD 195,24, kas ir pieaugums par 16,01%.

Saskaņā ar The Wall Street Journal ziņojumu, Pekina provizoriski devusi zaļo gaismu Teslas plānam ieviest FSD. Šis apstiprinājums ātri sekoja Maska negaidītajai vizītei Pekinā svētdien, kuras laikā viņš tikās ar premjerministru Li Cjanu. Li iepriekš bija spēlējis izšķirošu lomu kā Komunistiskās partijas vadītājs Šanhajā laikā, kad Tesla tur nodibināja savu automašīnu ražošanas rūpnīcu.

“Pēc tikšanās ar augstākajām amatpersonām Pekinā Ķīnas valdība apliecināja savu svētību Tesla ieviest savu uzlaboto autovadītāju palīdzības pakalpojumu autoražotāja otrajā lielākajā tirgū. Tesla izpilddirektors cenšas paplašināt pretrunīgi vērtētās programmatūras funkcijas izmantošanu visā pasaulē, jo uzņēmums šogad saskaras ar mazāka pārdošanas apjoma pieauguma perspektīvu, ”ziņoja The Wall Street Journal.

Runājot par X (agrāk Twitter), Musks pauda apbrīnu par Ķīnu, vienlaikus atzīstot savstarpējo atbalstu, ko viņš saņem no Ķīnas faniem.

“Es esmu liels Ķīnas fans. Man tas jāsaka. Man ir arī daudz fanu Ķīnā, un jūtas ir abpusējas,” sacīja Musks.

Saskaņā ar iekšējo informāciju, Tesla sadarbojas ar ķīniešu tehnoloģiju lielgabalu Baidu, lai stiprinātu savu FSD ar augstākās klases kartēšanas un navigācijas programmatūru. Bet tas attiecas ne tikai uz tehnoloģijām; Tesla ir nācies pāriet cauri vairākiem regulējuma stīpām, lai nodrošinātu datu drošību un atbilstību privātumam, kas Ķīnas stingri regulētajā tirgū ir obligāta prasība.

Tikmēr Wedbush Securities vecākais analītiķis Dens Īvss Maska vizīti nodēvējis par “šķirtnes brīdi”, kurš to uzskata par Teslas zelta iespēju, īpaši ņemot vērā tās nesenās cīņas ar ieņēmumu samazināšanos un spēcīgo konkurenci EV tirgū.

“Tas varētu atvērt FSD Ķīnā, ko es uzskatu par tādu, kas viņiem patiešām varētu būt zelta iespēja,” sacīja Ivess.

Taču svinību laikā neaizmirsīsim Teslas nesenās finansiālās problēmas, jo ceturkšņa ieņēmumi kopš 2020. gada strauji kritās. Konkurenti sagrābj to uz papēžiem un pieprasījums gūst triecienu, Tesla ir nācies ciešāk savilkt jostu, globāli samazinot darbaspēku. Tātad, lai gan FSD apstiprinājums Ķīnā neapšaubāmi ir Tesla ieguvums, turpmākais ceļš joprojām var būt bedrains.