Sui aprit viens gads: Debijas gads izaugsmes un tehnoloģiju sasniegumiem izvirza Sui Web3 priekšgalā

Grand Cayman, Kaimanu salas, 2024. gada 3. maijs, Chainwire

Protokola palaišana, izaugsmes trajektorija un nozarē vadošās tehnoloģijas norāda uz turpmākiem panākumiem

Sui Mainnet palaišanas pirmajā gadadienā Sui kopiena atzīmē nozīmīgu gadu, kad tā no topošas ekosistēmas pacēlās uz 1. slāņa blokķēžu augstāko līmeni, uzkrājot mājsaimniecības vārdu partnerus un nodrošinot vairākus tehnoloģiskus sasniegumus šajā procesā. Gatavojoties tā izlaišanai 2023. gadā, pļāpāšana ap Sui sasniedza tādu satraukuma līmeni, kāds nav bijis līdzvērtīgs nevienai ķēdei, kas kopš tā laika ir sākusies. Sui pirmā gadadiena ir kulminācija ievērojamajiem pavērsiena punktiem, ko tīkls sasniedzis pirmajā gadā.

Lai gan centralizētās iestādes saskaras ar pieaugošu sabiedrības neuzticību, ko izraisa gadu desmitiem ilgā pret konkurenci vērsta un pret patērētājiem vērsta rīcība, un mantotajām blokķēdēm trūkst ātruma un tehnoloģijas problēmas risināšanai, viena gada laikā Sui ir kļuvis par decentralizēto risinājumu, kas visvairāk spēj izjaukt statusu. quo mērogā. Sui jauninājumi sākas ar Sui jauno programmēšanas valodu Move, kuru izveidoja Mysten Labs līdzdibinātājs un tehnoloģiju vadītājs Sems Blekšērs. Move ieviesa jaunu arhitektūru, kuras centrā ir objekti, nodrošinot veiktspēju un funkcionalitāti, kas vienkārši nebija pieejama esošajās blokķēdēs. Rezultāts ir blokķēde, kas šajā nozarē ir unikāla — viedo līdzekļu universālais koordinācijas slānis.

“Tāpat kā daudzas pārveidojošas inovācijas pirms mums, mēs zinājām problēmu, kas mums bija jāatrisina, un izveidojām tehnoloģiju, lai to atrisinātu, neizmantojot etiķetes, taču gadu pēc palaišanas ir skaidrs, ka Sui ir dinamiska izstrādātāju ekosistēma,” sacīja Evans Čens, Co. – Mysten Labs dibinātājs un izpilddirektors. “Izstrādātāji izmanto priekšrocības, ko sniedz Sui veiktspēja un tā mērogojamā, saliekamā, ķēdē esošā krātuve un vietējās pieejamības funkcijas, lai izveidotu ilgtspējīgus biznesa modeļus, izmantojot pieeju, kurā vispirms ir patērētājs. Lai gan tīkla līdzšinējie sasniegumi ir ievērojami, ceļš uz nākamo miljardu lietotāju iesaistīšanu web3 ir tikko sācies.

Tehnoloģiju inovācijas

Sui sasniegtie rezultāti ir apstiprinājuši komandas pieeju. Papildus tam, ka kopš Mainnet palaišanas tas nav pieredzējis nevienu minūti dīkstāves vai pasliktinātas veiktspējas, pēdējo 12 mēnešu laikā Sui ir sasniegusi:

  • Zibenīgi ātrs darījumu ātrums — laiks līdz galīgumam ir tikai 400 milisekundes
  • Masveida mērogs — 297 000 maksimālo TPS kontrolētā vidē
  • Rekordu uzstādīšana Mainnet veiktspēja — 65,8 miljoni darījumu, kas izpildīti vienā dienā, lielākā daļa no jebkuras blokķēdes jebkad
  • Ārkārtīgi zemas maksas — paredzamas, stabilas darījumu maksas pat lielas lietošanas laikā

Tomēr tehnoloģiju uzlabojumi uzņēmumā Sui ir nemainīgi. Pēdējo nedēļu laikā, tostarp savā pirmajā globālajā klātienes konferencē Sui Basecamp, Sui atklāja Mysticeti, kas ievērojami saīsina Sui gala līdz galam paredzēto laiku, un Pilotfish, kas nodrošina gandrīz neierobežotu horizontālo mērogošanu, ļaujot atsevišķiem pārbaudītājiem izmantot vairākus mašīnas, lai palielinātu to jaudu.

Sui ir arī ieviesis unikālas tehnoloģiju ieviešanas, kas atvieglo ieviešanu un padara blokķēdi pieejamu galvenajiem lietotājiem gan uzņēmuma, gan mazumtirdzniecības līmenī. zkLogin ir ķēdes autorizācija ar tradicionālajiem OAuth pakalpojumu sniedzējiem, piemēram, Google un Twitter, ļaujot visiem lietotājiem tieši darboties ķēdē, izmantojot vienoto pierakstīšanās procesu, pie kura viņi ir pieraduši, tādējādi novēršot šķēršļus maka adrešu un sākuma frāžu pārvaldībai. zkSend ir Sui ekskluzīva lietojumprogramma, kas izmanto zkLogin, lai lietotāji varētu nosūtīt un pieprasīt marķierus, vienkārši kopīgojot vai noklikšķinot uz saites. Sponsorēti darījumi, ko nodrošina Sui ārkārtīgi zemās maksas, ļauj celtniekiem novērst pēdējo šķērsli iesaistei. Visbeidzot, Enoki, par kuru tika paziņots Sui Basecamp, atceļ prasības uzņēmumiem, kas vēlas iekļaut blokķēdes tehnoloģiju ar pabeigtu risinājumu, kas nodrošina tiem piekļuvi nemanāmi veidot Sui.

“Likums, ar kādu ekosistēmas dziļā un talantīgā izstrādātāju kopiena ir nosūtījusi jaudīgus protokolus un nozarē pirmos tehnoloģiju sasniegumus, ir bijis elpu aizraujošs, un ir pagājis tikai gads,” sacīja Mysten Labs līdzdibinātājs un CPO Adeniyi Abiodun. “Sui mērķis ir no jauna definēt to, kā indivīdi un uzņēmumi sadarbojas, lai radītu, augtu un dalītos ar vērtību ekonomikā, kas vispirms ir digitāla, un kopš tā galvenā tīkla palaišanas Sui šajā ziņā ir parādījis svarīgas un unikālas iespējas.”

Network Momentum — Sui ir DeFi, spēļu un tirdzniecības galamērķis

Arī pateicoties tīkla stiprumam un īpaši ievērojamai ekosistēmai tik agrīnā attīstības stadijā, Sui ātri ir kļuvis par vienu no izcilākajiem DeFi darbības galamērķiem. 9 mēnešu laikā pēc Mainnet palaišanas Sui ierindojās visu TVL blokķēžu Top 10. Mēnesi vēlāk Sui DEX apjoms arī sasniedza top 10 statusu. Visā Wormhole statistika liecina, ka Sui ir galvenais galamērķis pārejai no Ethereum, tostarp 30 dienu periodā, kad Sui novēroja lielāku pieplūdumu nekā visas citas blokķēdes kopā un vairāk nekā divas reizes vairāk nekā nākamā tuvākā blokķēde. Katrā no šiem gadījumiem Sui aizēnoja daudzus labi zināmus tīklus, kas pastāvējuši daudz ilgāk.

Arī celtnieki un uzņēmumi, kas integrējas ar Sui, palielina impulsu. Bluefin, atvasināto instrumentu birža, kas jau bija veikusi miljardu darījumu apjomu savā pirmajā iterācijā citā ķēdē, pārtrauca šo integrāciju, lai balstītos uz Sui. Solend, vadošais Solana aizdevumu protokols, izvēlējās Sui savai pirmajai integrācijai ārpus sākotnējā tīkla, ieviešot Suilend protokolu, kas jau ir uzkrājis vairāk nekā USD 30 miljonus TVL. Turklāt First Digital Labs, kas ir visstraujāk augošās kriptovalūtas stabilās monētas FDUSD ar vairāk nekā 4 miljardu dolāru tirgus kapitālu, radītājs, izvēlējās Sui savai pirmajai paplašināšanai kopš tās izlaišanas Ethereum un BNB.

“Atzīmējot Sui darbības uzsākšanas pirmo gadadienu, Sui ekosistēmā izaugsme un inovācijas ir bijušas sensacionālas, un Sui ātri izvirzījās 1. slāņa blokķēžu priekšgalā,” sacīja Gregs Siourounis, Sui fonda rīkotājdirektors. “Sui globālā ietekme ir turpinājusi ievērojami palielināties, jo arvien vairāk būvnieku uzskata, ka Sui ir vislabākā platforma, lai nodrošinātu reālās pasaules risinājumus, kuru mērķis ir risināt pasaulē aktuālākās problēmas.”

Spēles ir vēl viens Sui fokuss, kas turpināsies arī nākamajos mēnešos un gados. Ar zemām, prognozējamām maksām, kas ļauj spēļu izstrādātājiem izveidot ar pārliecību, un dinamiskus objektus, kas padara Sui veidotās spēles izteiksmīgākas, Sui ir optimālā blokķēde spēļu studijām. Desmitiem izstrādes komandu pašlaik veido spēles uz Sui, tostarp tādas jau senas studijas kā NHN (Pebble City), ONBUFF x SNK (Samurai Shodown), NDUS Interactive (Xociety), Orange Comet (The Walking Dead: Lands) un Ambrus Studio ( E4C: galīgā glābšana). Vadošā profesionālā esporta komanda Team Liquid izmantos Sui savas fanu lojalitātes programmas atsākšanai, un Sui Basecamp aprīlī Sui pievienojās spēļu infrastruktūras izstrādātājam Playtron, paziņojot par SuiPlay0X1, pirmo rokas spēļu ierīci ar vietējām blokķēdes iespējām, kas izpelnījās plašu atzinību.

Citas ievērojamas ekosistēmu partnerības, kas tika panāktas Sui pirmajā gadā, ietver partnerības ar Alibaba Cloud un Google Cloud, kas koncentrējās uz drošības, mērogojamības, izstrādātāju rīku un lietotāju pieredzes uzlabošanu dažādās Web 3.0 un AI darbināmās lietojumprogrammās. BytePlus, Web3 grupa ByteDance, sadarbojās ar Sui ekosistēmas partneri Mysten Labs, lai izpētītu sadarbību datu noliktavā, AI ieteikumu algoritmos un AI vizuālajos algoritmos web3 spēļu platformās un socialFi projektos vietnē Sui.

Pūlis, kas pulcējās uz Sui Basecamp 2024, bija Sui ierašanās kulminācija, jo aprīlī Parīzē ieradās vairāk nekā 1000 projektu, partneru, investoru un entuziastu no 65 valstīm visā pasaulē, lai atzīmētu Sui slavētajā Layer 1 inaugurācijas globālajā konferencē.

Sazināties

Sui fonds
[email protected]