PolkaBotAI — AI decentralizācija ar OriginTrail un Polkadot

Ļubļana, Slovēnija, 2024. gada 29. aprīlis, Chainwire

Mākslīgā intelekta eksplozīvā izaugsme ir izraisījusi jaunas zināšanu revolūcijas pirmos posmus, kas vēsturiski ir salīdzināmi ar tipogrāfijas vai globālā tīmekļa izgudrošanu. Tā pēkšņā izaugsme norādīja arī uz dažiem draudiem un trūkumiem, piemēram, halucinācijām, neobjektivitāti, intelektuālā īpašuma tiesību nepareizu izmantošanu un pat iespējamu AI modeļa sabrukumu. Gan šīs zināšanu revolūcijas iespējas, gan izaicinājumi liecina par vajadzību pēc OriginTrail piedāvātā verificējamā interneta AI kriptovalūtu, interneta un mākslīgā intelekta konverģences.

Pārbaudāmais internets AI efektīvi novērš AI trūkumus, decentralizējot zināšanas, ko AI sistēmas izmanto savos risinājumos. Viens no novatoriskajiem šīs pieejas ieviešanas veidiem ir Polkabot.AI — decentralizēts AI izglītības centrs vietnē Polkadot, kas tiks pilnībā izlaists nākamajos mēnešos pēc Polkadot Valsts kases atbalsta saņemšanas.Vietnes Polkabot.ai izstrādes priekšgalā ir Trace Alliance — sadarbības centrs, kas veido partnerības, lai radītu un izmantotu uzticamas zināšanas mākslīgā intelekta laikmetā. Risinājums realizē vīziju par decentralizētu AI, jo tas maina to, kā ikviens var mijiedarboties un uzzināt par Polkadot ekosistēmu neatkarīgi no tā, vai viņš ir iesācējs, kurš veic pirmos soļus, vai pieredzējis lietotājs, kurš meklē jaunākos atjauninājumus.

Tas tiek panākts, ļaujot plašākai Polkadot ekosistēmai iesaistīties uzticamas zināšanu bāzes izveidē, ko Polkabot AI sistēma izmantos, lai izveidotu atbildes. Atšķirībā no risinājumiem, kas izmanto tikai ģeneratīvu AI, Polkabot ievieš jaunu decentralizētu izguves paplašinātās paaudzes (dRAG) pieeju, izmantojot OriginTrail decentralizēto zināšanu grafiku (DKG).

Tā vietā, lai Polkabot paļautos tikai uz AI, lai radītu atbildi, tas izmanto AI, lai izveidotu atbildi, izmantojot uzticamus ievades datus no DKG, ko apdzīvo plašāka Polkadot kopiena. Tas nodrošina risinājuma informācijas izcelsmi, datu īpašumtiesību ievērošanu un dod lietotājam iespēju pārbaudīt katru galīgajā atbildē izmantoto avotu un tā izsniedzēju. Uzticamajām zināšanām Polkabot AI sistēmu piekļuve tiks nepārtraukti paplašināta, izmantojot kopienas pārraudzību un zināšanu publicēšanas procesu, ko sauc par zināšanu ieguvi.

Polkabot.ai iniciatīva tika atbalstīta, izmantojot OpenGov kases piedāvājumu, kas tika apstiprināts 2024. gada 23. aprīlī. Kā ar AI darbināma izglītības platforma, kas pielāgo mācības katram lietotājam, PolkaBot.AI ir ievērojams solis uz priekšu mūsu mijiedarbībā ar Polkadot. daudzveidīgs saturs — gan ekosistēmā, gan ārējā saziņā — ļaujot lietotājiem piekļūt uzticamām zināšanām un saņemt precīzas atbildes tiešsaistē.

Par OriginTrails

OriginTrail ir ekosistēmu veidojošs verificējams internets AI, kura mērķis ir apkarot dezinformāciju, ko pasliktina AI ieviešana. Tas nodrošina informācijas uzticamību, ļaujot pārbaudāmi izsekot tās izcelsmei, veicinot uzticama AI zināšanu atklāšanu un integritāti. OriginTrail ir lietojumprogrammas reālās pasaules aktīvos (RWA), meklētājprogrammās, jautājumu atbilžu sistēmās un parasti no zināšanām atkarīgās lietojumprogrammās (piemēram, AI sistēmās).

Sākotnēji tika pieņemts globālajās piegādes ķēdēs, lai nodrošinātu uzticamu datu koplietošanas centru, un tagad tas atbalsta arī uzticamas AI zināšanu ekosistēmas izveidi. Tas uzlabo svarīgu zināšanu atklāšanu un pārbauda informācijas izcelsmi, kas ir ļoti svarīga dezinformācijas laikmetā. OriginTrail tehnoloģija kļūst arvien svarīgāka dažādās nozarēs, tostarp aktīvu marķierizācijā, būvniecībā, veselības aprūpē un metaversā, jo tā spēj autentificēt un aizsargāt informāciju.

OriginTrail, cita starpā, atbalsta tādas pasaules līmeņa organizācijas kā Lielbritānijas Standartu institūts, SCAN, Polkadot un Walmart, uzlabo savu uzticamo zināšanu tīklu. Šīs partnerības paplašina savu ietekmi uz vairākām nozarēm, uzsverot tās lomu pārbaudāma zināšanu tīkla attīstībā un RWA ekonomikas atbalstīšanā.

Sekojiet līdzi jaunākajiem notikumiem PolkaBotAI vietnē X.

Sazināties

Martina Poberaja
OriginTrail
[email protected]