Pētījumi atklāj mobilās ierīces kā efektīvu decentralizētu infrastruktūras tīklu (DePIN) katalizatorus

Cūga, Šveice, 2024. gada 24. aprīlis, Chainwire

Pētnieki no Cīrihes Universitātes Komunikāciju sistēmu grupas sadarbībā ar Acurast asociāciju, kas balstās uz Polkadot un citām ekosistēmām, ir atklājuši revolucionārus rezultātus savā jaunākajā pētījumā “Decentralizēto fiziskās infrastruktūras tīklu un centralizēto mākoņu veiktspējas analīze”. Šis darbs parāda decentralizēto fiziskās infrastruktūras tīklu (DePIN) dzīvotspēju kā stabilu alternatīvu tradicionālajām centralizētajām mākoņdatošanas platformām.

DePIN, izmantojot blokķēdes tehnoloģiju un lietisko internetu (IoT), mērķis ir uzlabot datu suverenitāti, samazināt atkarību no centralizētiem modeļiem un uzlabot sistēmas noturību pret iespējamām kļūmēm. Pētījumā īpaši izcelts un novērtēts Acurast — jauns decentralizēts bezserveru mākoņu tīkls, kas izmanto viedtālruņu nepietiekami izmantotos resursus, lai veiktu sarežģītus skaitļošanas uzdevumus ar uzlabotu drošību un efektivitāti.

Galvenie atklājumi:

  • Uzlabota efektivitāte: Acurast ir parādījis potenciālu veikt skaitļošanas ietilpīgus uzdevumus efektīvāk nekā tradicionālie mākoņpakalpojumi, piemēram, Google Cloud Platform un Amazon AWS.
  • Enerģijas efektivitāte: Acurast ievērojami samazina enerģijas patēriņu, salīdzinot ar esošo centralizēto serveru infrastruktūru, padarot to par videi draudzīgu alternatīvu esošajiem risinājumiem.
  • Empīriski pierādījumi: Pētījums sniedz empīriskus pierādījumus, kas apstiprina DePIN teorētiskos ieguvumus, demonstrējot Acurast spēju uzticami un rentabli apstrādāt skaitļošanas ietilpīgas lietojumprogrammas.

“Decentralizēto tehnoloģiju parādīšanās sniedz unikālu iespēju pārdomāt, kā mēs pārvaldām un izmantojam digitālās infrastruktūras,” sacīja Jans fon der Asens, doktorants un Komunikāciju sistēmu grupas (CSG) jaunākais pētnieks Cīrihes Universitātē (UZH). projektu. “Acurast ne tikai izaicina status quo, bet var arī piedāvāt mērogojamu, drošu un ilgtspējīgu modeli nākotnes skaitļošanas vajadzībām.”

Šis pētījums iezīmē nozīmīgu soli, lai izprastu un izmantotu DePIN jaudu skaitļošanā. Tas paver reālu alternatīvu esošajiem mākoņpakalpojumu sniedzējiem lietojumprogrammām visās nozarēs, īpaši tur, kur konfidencialitāte ir vissvarīgākā.

Pilns pētnieciskais raksts ir publiski pieejams un pieņemts gaidāmajā Starptautiskās Blockchain Technology konferences (ICBC) 2024 DePIN seminārā.

Par Cīrihes Universitātes sakaru sistēmu grupu

Cīrihes Universitātes Komunikāciju sistēmu grupa (CSG) koncentrējas uz pētniecību un izstrādi tīkla sistēmās un komunikācijas mehānismos. Grupas mērķis ir attīstīt jaunākās komunikācijas sistēmas, tīklu drošību un infrastruktūras attīstību.

Par Acurast asociāciju

Acurast asociācija ir apņēmusies sadalīt mākoņdatošanas monopolu ar Acurast, izmantojot mobilo aparatūru, tādējādi demokratizējot un decentralizējot mākoni. Ļauj ikvienam kļūt par mākoņa daļu, izmantojot savas mobilās ierīces. Nodrošinot izstrādātājiem neierobežotu, neatļautu piekļuvi skaitļošanas resursiem, kas ir droši, rentabli un konfidenciāli.

Sazināties

Līdzdibinātājs
Paskāls Bruns
Acurast
[email protected]