Pēc ES spiediena Microsoft sadala Teams no Office Suite

Reaģējot uz pieaugošo pretmonopola pārbaudi, Microsoft pirmdien paziņoja, ka plāno globāli atsaistīt savu tērzēšanas un video lietotni Teams no Office komplekta. Šis solis ir veikts sešus mēnešus pēc līdzīgiem nodalīšanas pasākumiem Eiropā, kuru mērķis bija izvairīties no iespējamām ES pretmonopola sankcijām.

Eiropas Komisija sāka izmeklēšanu par Microsoft Office un Teams apvienošanu pēc sūdzības, ko 2020. gadā iesniedza Salesforce piederošais konkurents Slack, kas piedāvā konkurējošu darbvietas ziņojumapmaiņas lietotni.

Komandas, kas sākotnēji tika integrētas Office 365 bez papildu maksas 2017. gadā, aizstāja Skype darbam un pandēmijas laikā guva ievērojamu popularitāti, jo īpaši saistībā ar tā videokonferenču iespējām.

Kritiķi apgalvo, ka šo produktu komplektēšana nodrošina Microsoft negodīgas priekšrocības tirgū. Reaģējot uz Eiropas Komisijas atsauksmēm, Microsoft pagājušā gada 31. augustā sāka pārdot produktus atsevišķi ES un Šveicē.

Paziņojumā Microsoft pārstāvis uzsvēra uzņēmuma apņemšanos nodrošināt klientiem skaidrību un risināt regulējuma problēmas. Lēmuma par Teams nošķiršanu no Microsoft 365 un Office 365 globālā mērogā mērķis ir piedāvāt starptautiskiem uzņēmumiem lielāku elastību, pieņemot lēmumus par pirkumiem dažādos reģionos.

“Lai nodrošinātu skaidrību mūsu klientiem, mēs paplašinām darbības, ko veicām pagājušajā gadā, lai atdalītu Teams no M365 un O365 Eiropas Ekonomikas zonā un Šveicē klientiem visā pasaulē,” sacīja Microsoft pārstāvis. “To darot, tiek ņemtas vērā arī atsauksmes no Eiropas Komisijas, nodrošinot daudznacionāliem uzņēmumiem lielāku elastību, kad tie vēlas standartizēt savus iepirkumus dažādās ģeogrāfiskās vietās.”

Microsoft arī izklāstīja savus plānus ieviest jaunus komerciālus Microsoft 365 un Office 365 komplektus, kas izslēdz Teams ārpus Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) un Šveices, kā arī atsevišķu Teams piedāvājumu uzņēmumu klientiem šajos reģionos.

Sākot ar 1. aprīli, klientiem būs iespēja turpināt spēkā esošos licences līgumus vai pāriet uz jaunajiem piedāvājumiem, ziņoja CNBC.

Tikmēr Office bez Teams cenas dažādiem produktiem svārstās no 7,75 USD līdz 54,75 USD, savukārt Teams Standalone cena būs 5,25 USD. Sīkāka informācija par esošo iepakoto produktu cenām netika atklāta.

Neraugoties uz šiem centieniem, Microsoft atsaistīšana var nepasargāt to no iespējamām ES pretmonopola maksām, konkurentiem kritizējot maksas un savu ziņojumapmaiņas pakalpojumu savietojamību ar Office Web Applications.

Pēdējo desmit gadu laikā Microsoft ir saskārusies ar ievērojamiem ES pretmonopola sodiem 2,2 miljardu eiro (2,4 miljardu ASV dolāru) apmērā par līdzīgu apvienošanas praksi, riskējot ar turpmākiem sodiem līdz pat 10% no uzņēmuma globālā gada apgrozījuma, ja tiks atzīts par vainīgu pretmonopola pārkāpumos.