No USD 8 līdz USD 350 000: kā šis investors nopirka domēna vārdu par USD 8 un pārdeva to par USD 350 000 22 gadus vēlāk

Pasaulē, kurā vienas nakts panākumi bieži vien nozog uzmanības centrā, šī investora stāsts izceļ pacietības un ilgtermiņa redzējuma priekšrocības reālas bagātības uzkrāšanā. Tas, kas sākās kā pieticīgs 8 ASV dolāru ieguldījums domēna vārdā, 22 gadu laikā pārtapa par ienesīgu 350 000 $ atdevi.

Kriptovalūtu investīciju, piemēram, Bitcoin, neprāta vidū šis investors izvēlējās citu ceļu, investējot domēna vārdos. Lai gan šī digitālā īpašuma kategorija daudziem var nebūt tik pazīstama, miljardi cilvēku katru dienu paļaujas uz domēniem, lai piekļūtu savām iecienītākajām vietnēm, piemēram, Google.com un Amazon.com. Lai gan investīcijas domēnā aizņem nišas vietu, tās lepojas ar tādām ievērojamām personām kā MicroStrategy dibinātājs Maikls Sailors, kurš nesen ieguva 30 miljonus ASV dolāru, pārdodot vietni Voice.com.

Nesenā BabyandBeyond.com pārdošana liecina par pacietības spēku un ilgtspējīgas izaugsmes pārākumu pār īslaicīgām ātras bagātināšanas shēmām. Šis stāsts kalpo kā apliecinājums tam, ka patiesa bagātība tiek veidota nevis ar īsceļiem, bet gan ar nelokāmu apņemšanos, stratēģisku tālredzību un gatavību spēlēt ilgu spēli.

Sākotnēji vietne BabyandBeyond.com tika manuāli reģistrēta 2002. gada 10. novembrī. Šis termins attiecas uz domēna, kas nav augstākās klases, iegādi par standarta cenu no domēna reģistratora. Vēl 2002. gadā parastā domēna reģistrācijas maksa svārstījās no 5 līdz 8 USD, un neregulāri tika piedāvāti reklāmas piedāvājumi, kas ļāva domēnus iegādāties par vienu dolāru.

Vietnes BabyandBeyond.com pārdošana, ko veica BrandLily.com, noritēja šādi. Sākotnēji tas tika konceptualizēts kā potenciāls mazuļu zīmols Bed Bath and Beyond, un tas tika iekļauts pārdošanā vairāku gadu laikā par pieaugošām cenām, sasniedzot 975 000 USD. Tomēr intereses nebija, kamēr apstākļi nemainījās.

“BABYandBEYOND.com nesen tika pārdots, izmantojot BrandLily.com. Tā kā vietne BABYandBEYOND.com būtu lielisks bērnu zīmols Bed Bath and Beyond, vietne BABYandBEYOND.com tika manuāli reģistrēta 2002. gada 11. oktobrī. Domēns tika piedāvāts par pieaugošām cenām daudzu gadu garumā, un piedāvātā cena pārsniedza USD 975 000. Nebija nekādu kodumu,” rakstīja Brendlilija, stāstot, kā notika pārdošana.

Pēc Bed Bath and Beyond bankrota 2023. gadā tā aktīvi tika sadalīti starp vairākiem pircējiem. Viens pircējs iegādājās savu bērnu zīmolu BuyBuyBaby, savukārt Overstock.com iegādājās noteiktus intelektuālos īpašumus un aktīvus, pēc tam mainot zīmolu kā BEYOND, Inc. Izmantojot Bed Bath un Beyond zīmola atpazīstamību, BEYOND, Inc. centās nostiprināt savu klātbūtni bērnu tirgū. , liekot viņiem meklēt BabyandBeyond.com.

Sarunas notika ar GoDaddy brokera starpniecību, un tika panākta galīgā vienošanās par USD 350 000, kas ir ievērojams samazinājums no sākotnējās pieprasītās cenas. Darījums tika pabeigts vienas dienas laikā, un domēns tika ātri pārsūtīts, un pārdevējs saņēma maksājumu tikai piecās dienās.

“Jaunajam uzņēmumam BEYOND Inc. ir jādomā izveidot bērnu zīmolu, jo viņi sazinājās ar mums, izmantojot GoDaddy brokeri, lai iegādātos BabyandBeyond.com. Brokeris solīja 100 000 USD, lai iegādātos domēnu. Protams, starpnieks nekad nenorādīja pircēju, taču bija skaidrs, ka dabiskākais pircējs bija BEYOND, Inc. Domēns gadiem ilgi tika piedāvāts par USD 975 000 bez procentiem, tāpēc mēs pretrunājāmies ar USD 500 000. Viņi atbildēja ar 280 000 USD. Mēs pretrunājāmies ar 375 000 USD.

Brokeris atteicās, sakot, ka viņi ir sasnieguši savu budžetu, tāpēc darījums varētu nenotikt, ja viņš to uzrādīs 375 000 USD apmērā. Mēs atgriezāmies pie viņa par 350 000 USD un teicām, ka mēs dzīvosim ar rezultātu, lai kas arī notiktu. Brokeris atgriezās pāris stundu laikā, pieņemot darījumu par USD 350 000 neto manam pārdevējam. Pircējs samaksāja visas maksas, ko iekasēja GoDaddy. Darījums tika noslēgts vienas dienas laikā. Domēns tika nodots nākamajā dienā. Izmaksa mūsu pārdevējam aizņēma tikai piecas dienas.

Šis stāsts uzsver spēcīga zīmola nosaukuma milzīgo vērtību kopā ar precīzas atbilstības .com domēnu, lai gan tas tika realizēts laika gaitā. No pārdevēja pieticīgās reģistrācijas 2002. gadā līdz pārdošanai 2024. gadā pārdevēja pacietība un tālredzība deva ievērojamas dividendes. Turklāt GoDaddy brokera prasmīgās pārrunu prasmes nodrošināja labvēlīgu iznākumu abām iesaistītajām pusēm.

Noslēgumā jāsaka, ka BabyandBeyond.com pārdošana liecina par stratēģisko ieguldījumu pastāvīgo vērtību un neatlaidības atlīdzību. Apsveicam GoDaddy un BEYOND, Inc. vadību par viņu vērīgo lēmumu pieņemšanu, cerot uz turpmākiem panākumiem viņu centienos.