Neuralink saka, ka daļai tās smadzeņu implanta radās darbības traucējumi pēc ierīces ievietošanas pirmajam pacientam

“Nedēļās pēc operācijas no smadzenēm izvilka virkne pavedienu, kā rezultātā efektīvo elektrodu skaits samazinājās. Tas noveda pie BPS samazināšanās (04. attēls). Reaģējot uz šīm izmaiņām, mēs modificējām ierakstīšanas algoritmu, lai tas būtu jutīgāks pret neironu populācijas signāliem, uzlabojām paņēmienus šo signālu pārvēršanai kursora kustībās un uzlabojām lietotāja saskarni. Šie uzlabojumi radīja ātru un ilgstošu BPS uzlabojumu, kas tagad ir aizstājis Nolanda sākotnējo sniegumu, ”sacīja Neuralink.

Neuralink smadzeņu un datora saskarnes (BCI) mērķis ir palīdzēt paralīzes pacientiem kontrolēt ārējās tehnoloģijas, tikai izmantojot smadzeņu signālus. Link sistēma, kas detalizēti aprakstīta tās tīmekļa vietnē, izmanto 1024 elektrodus, kas ir 64 pavedieni plānāki nekā cilvēka mati.

Janvārī Neuralink implantēja ierīci Nolandē drošības pārbaudei. Tiešraides video demonstrēja Arbaugh, izmantojot BCI martā, un Neuralink ziņoja par veiksmīgu operāciju aprīlī. Tomēr Neuralink nesenā emuāra ierakstā atklāja pavedienu ievilkšanu no Arbaugh smadzenēm. Tas samazināja efektīvus elektrodus, ietekmējot Link ātruma un precizitātes mērījumus. Precīzs atsaukšanas gadījumu skaits netika atklāts.

Lai atrisinātu problēmu, Neuralink pielāgoja ierakstīšanas algoritmu, uzlaboja lietotāja interfeisu un pilnveidoja signālu tulkošanu kursora kustībām. Neskatoties uz neveiksmi, Arbaugh, kā ziņots, plaši izmanto Neuralink BCI, uzskatot, ka tas ir pārveidojošs, atjaunojot saikni ar pasauli.

Pēc operācijas Nolands izmanto saiti, lai darbinātu savu klēpjdatoru no dažādām pozīcijām, tostarp gultā. Ar prāta kontrolētām kursora kustībām viņš iesaistās tiešsaistes spēlēs ar draugiem (šahs, civilizācija VI), interneta pārlūkošanā, tiešraides straumēšanā un dažādās MacBook lietojumprogrammās. Jāatzīmē, ka viņam patīk spēlēt Mario Kartu uz Nintendo Switch konsoles, ko iepriekš kavēja viņa muguras smadzeņu trauma.

“Lielākā lieta ar komfortu ir tas, ka es varu guli manā gultā un izmantojiet (saiti). Jebkurai citai palīgtehnoloģijai bija jāpalīdz kādam citam vai jāliek man piecelties. Sēdēšana rada stresu garīgi un manā ķermenī, kas man radītu spiediena čūlas vai spazmas. Tas ļauj man dzīvot savā laikānav nepieciešams, lai kāds mani pielāgo utt.,” sacīja Nolands.

Pirms palaišanas Neuralink bija saskārusies ar stingrām drošības un efektivitātes pārbaudēm, kas bija būtiskas FDA apstiprināšanai pirms komercializācijas, ņemot vērā nepārtrauktos BCI tehnoloģijas sasniegumus.

Mazāk nekā mēnesi pēc tam, kad pirmais cilvēks saņēma smadzeņu implantu no Neuralink, Īlons Masks februārī atklāja, ka Arbaugs spējis manipulēt ar datora peli tikai ar savu domu palīdzību.

Neuralink pagājušajā gadā saņēma ASV regulatoru apstiprinājumu, lai uzsāktu smadzeņu implantu izmēģinājumus ar cilvēkiem, iezīmējot nozīmīgu pavērsienu tās ceļā uz komercializāciju. Tehnoloģija griežas ap “saiti” — mazu smadzenēs ievietotu implantu, kas paredzēts, lai atvieglotu divvirzienu saziņu ar ārējām ierīcēm.

Saskaņā ar uzņēmuma paziņojumiem maijā tika pieņemts lēmums par pirmo cilvēku klīnisko izpēti, kas tika pieņemts pēc FDA apstiprinājuma, kas nozīmē būtisku posmu Neuralink centienos pēc normatīvās atļaujas.

Sanfrancisko Neuralink, ko 2016. gadā dibināja Īlons Masks, mērķis ir uzlabot smadzeņu un mašīnas saskarnes procesu, cenšoties panākt nevainojamības līmeni, kas līdzinās procedūrām, piemēram, Lasik operācijai. Pēdējo septiņu gadu laikā uzņēmums ir koncentrējies uz elastīgu, implantējamu pavedienu izstrādi, lai saskartos ar smadzenēm, virzot uz priekšu neironu tehnoloģiju robežu.