Jaunākie

Vai Mākslīgais Intelekts Var Būt Kreatīvs?

AI creativity

Viena no uzvedībām, kas tiek uzskatīta par unikālu cilvēkam, ir mūsu radošums. Lai gan daudzas dzīvnieku sugas rada vizuāli satriecošus mākslas darbus — iedomājieties, piemēram, zirnekļa smalko tīmekli — tas parasti tiek veidots ar praktisku nolūku.

Taču cilvēki mākslu padara par personiskas izpausmes formu. Un, tā kā datorinženieri mēģina radīt mākslīgo intelektu (AI) ar cilvēka spējām un uzvedību, rodas jautājums: Vai mākslīgais intelekts var radīt mākslu?

Reālajā pasaulē AI ir pierādījis, ka tas var radīt pārsteidzoši radošu mākslu. Programmētāju vadībā dažādi AI ir radījuši oriģinālas dziesmas, gleznas un digitālus mākslas darbus; daži ir radījuši jaunas deju kustības, bet citi – tik liriski “ģeniālas” dziesmas kā to dara Kanye West.

Lūk, daži piemēri no mūsdienu AI kreativitātes šedevriem:

Tētuka mašīna

2016. gada septembrī, AI sadarbojoties ar cilvēkiem, radīja jautru popa dziesma, kura izklausījās kā “The Beatles” melodija sešdesmitajos gados. Kamēr dziesmas vārdus rakstīja cilvēks, melodija nāca no AI “smadzenēm”.

AI izmantoja sistēmu, ko sauc par Flow Machine, lai iekļautu datus no 13 000 dažādām popa dziesmām, aplūkojot tajās izmantoto nošu elementus, radot kompozīciju, ko programmēšanas komanda nodēvēja par “Daddy ‘s Car”.

Deju revolūcija

Vai vēlies dejot? Kupola ietvarā, ko sedz balts audums, AI ierakstīja un apstrādāja deju kustības, kuras veic cilvēki. Pēc tam šos deju soļus iekļāva virtuāla dejotāja projekcijā, kas izpildīja virkni kustību, ko AI “atcerējās” no cilvēka-dejotāja.

Ziedošie Dinozauri

Algoritmi var iemācīt AI vizuāla stila pamatelementus, lai neironu tīkli tos varētu izmantot oriģinālos veidos, radot unikālus un intriģējošus mākslas darbus.

Vienā piemērā AI radīja “botāniskos dinozaurus” — Triceratops, T-Rex, Stegosaurus un citus dinozauru attēlus, kas sastāvēja tikai no augiem un ziediem.

Tas parādīja tehniku, ko sauc par stila pārnesi, kas ietvēra mākslas stilu — šajā gadījumā botāniskās ilustrācijas — un atveidoja tās dinozauru ķermeņu formās.

Nakts Murgi

Vai dators var zināt no kā tev ir bail? Šis to var.

AI projekts ar nosaukumu “Nightmare Machine”, atklāja, kas padara attēlus biedējošus, izmantojot “deep learning” programmu sistēmu un datu struktūras, kas veido savienojumus tādā pašā veidā kā neironi, kas darbojas cilvēka smadzenes.

Programmētāji apmācīja AI, izmantojot šausminošus tēlus, mācot atpazīt vizuālos elementus, kas cilvēkus biedē. Pēc tam viņi AI palaida uz parastiem fotoattēliem, lai tie tos pārvērstu par šausminošām, murgu izraisošām ainām.

Repa dievs

Kāds pusaudzis pierādīja, ka AI var iemācīt repot tāpat kā to dara mākslinieks Kanye West. Viss, kas bija vajadzīgs ir tikai open-source kods un 6000 rindiņu ar Kanye West lirikām.

Vidusskolas skolēns apmēram nedēļu strādāja, lai programmētu AI, kas sākumā spēja tikai pārkārtot dziesmu vārdus, kurus skolēns bija augšupielādējis. Bet galu galā AI “mācījās” no Kanye West lirikām, un tas sāka ģenerēt pats savus oriģinālus dziesmu tekstus, kopējot slavenā repera stilu un ritmus.

Meistarklase

AI, ko sauc par “Vinsentu”, palīdz reāliem cilvēkiem radīt digitālus mākslas darbus, kas atgādina dažu 19. un 20. gadsimta slavenāko gleznotāju kanvāzes.

Vinsenta “mākslas skola” ir izveidota apgūstot 8000 renesanses laika mākslas darbu. No tiem Vinsents izstudēja tā laika darbos lietotās krāsas, kontrastus un otu vilkšanas pielietojumus.

Cilvēki var mijiedarboties ar digitālo Vinsentu Van Gogu, iesniedzot tam savu zīmējumu digitālā veidā, ko Vinsents pēc tam palīdz cilvēkiem pabeigt smalkā mākslinieka stilā.

Turpinājums tavam iecienītajam seriālam

Ko darīt dedzīgam “Game of Thrones” seriāla cienītājam, kad populārās “HBO” programmas noslēguma sezona nav gaidāma līdz 2019. gadam? Un šis seriāls, kura pamatā ir Džordža R.R. Mārtina sarakstītā grāmata “A Song of Ice and Fire, ” nav redzējis jaunu grāmatu kopš 2011. gada?

Nebēdā.

Datorprogrammu inženieri tagad var ieprogrammēt AI, lai tas izveidotu piecas jaunas grāmatas nodaļas, balstoties uz stāsta pēdējiem notikumiem ar kuriem tas līdz šim ir beidzies.

Pirmkārt, AI ir “mācījies” no jau esošajām grāmatām. Pēc tam tas izmanto šos datus, lai ar esošajiem personāžiem stāstītu jaunus stāstus, vienlaikus izsekojot, kuri tēli ir gājuši bojā, kādi “plot-twist” ir bijuši un kā tādus radīt turpmāk stāstā.


Ja esi ievērojis/usi gramatikas kļūdas lūdzu atzīmē vārdu un nospied Ctrl+Enter. Liels paldies!

Komentāri

Populārākie

Uz augšu

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: