Microsoft atbalstītais kiberdrošības starta uzņēmums Rubrik ASV IPO vēlas novērtēt līdz 5,4 miljardiem USD

Microsoft atbalstītais kiberdrošības jaunuzņēmums Rubriks otrdien atklāja, ka sākotnējā publiskajā piedāvājumā (IPO) Amerikas Savienotajās Valstīs tas nonāks biržā, novērtējot līdz USD 5,44 miljardus. Šis solis notiek, kad IPO tirgus piedzīvo atdzimšanu pēc divu gadu palēninājuma.

Neskatoties uz pieaugošo mākslīgā intelekta nozīmi, pieprasījums pēc kiberdrošības risinājumiem joprojām ir augsts, jo uzņēmumi cīnās ar pastāvīgiem kiberuzbrukumu draudiem. Rubrika IPO paziņojums cieši seko Izraēlas kiberdrošības jaunuzņēmuma Claroty pagājušās nedēļas paziņojumam par saviem plāniem 2025. gadā publiskot ar 3,5 miljardu dolāru vērtējumu.

Rubrika lēmums ienākt publiskajā tirgū papildina augošo tehnoloģiju jaunuzņēmumu sarakstu, kas izmanto iespēju labvēlīgos akciju tirgos. Nesenie veiksmīgie IPO, piemēram, sociālo mediju platformas Reddit un mikroshēmu firmas Astera Labs, ir mudinājuši citus sekot šim piemēram. Walmart atbalstītais digitālā mārketinga uzņēmums Ibotta arī gatavojas savu IPO šonedēļ.

Rubrika mērķis ir piesaistīt līdz 713 miljoniem USD, pārdodot 23 miljonus akciju, kuru katra cena ir no 28 līdz 31 USD, ziņo Reuters. Mēs pirmo reizi aptvērām 2019. gadā pēc tam, kad starta uzņēmums divkāršoja savu vērtējumu līdz vairāk nekā 3,3 miljardiem ASV dolāru pēc E sērijas finansējuma 261 miljona ASV dolāru apmērā. Microsoft ieguldījums 2021. gadā vēl vairāk palielināja Rubrika vērtību, sasniedzot 4 miljardus ASV dolāru. Ievērojami Rubrik investori ir Greylock Partners un Lightspeed Venture Partners.

2014. gada janvārī dibināto Bipul Sinha, Arvind Jain, Arvind Nithrakashyap un Soham Mazumdar, Rubrik piedāvā novatoriskus risinājumus tiešai piekļuvei datiem, atkopšanai un lietojumprogrammu izstrādei. Integrējot uzņēmuma datu pārvaldību ar tīmekļa mēroga IT, Rubrik novērš nepieciešamību pēc sarežģītas dublēšanas programmatūras. Tās platforma nodrošina netraucētu datu pārvaldību un aizsardzību mākoņa, malas un lokālā vidē. Lielas un mazas organizācijas paļaujas uz Rubrik mākoņdatu pārvaldības programmatūru, lai racionalizētu dublēšanas procesus, paātrinātu mākoņa ieviešanu un atvieglotu automatizāciju.

Rubrik galvenā mītne atrodas Palo Alto, Kalifornijā, un tas apkalpo vairāk nekā 6100 klientus, tostarp nozares smagsvarus, piemēram, Whirlpool, PepsiCo un Goldman Sachs. Pieaugot mākslīgā intelekta izmantošanai, pieaug arī ar to saistītie riski datu drošībai. Šī tendence uzsver, ka organizācijām ir svarīgi piešķirt resursus kiberdrošības aizsardzības stiprināšanai.