Lēnas pārdošanas un cenu kara apstākļos Tesla atlaiž vairāk darbinieku programmatūras un inženierijas jomā

Saskaņā ar tehnoloģiju izdevuma Electrek ziņojumu, atsaucoties uz cilvēkiem, kas pārzina šo jautājumu, Tesla ir atlaidusi vairāk darbinieku savā programmatūras, pakalpojumu un inženierijas nodaļās. Šis solis ir saistīts ar neseno EV uzlādes sektora likvidāciju, kas ir daļa no Tesla plašākas iniciatīvas samazināt globālo darbaspēku par vairāk nekā 10%.

Šīs ziņas nāk mazāk nekā nedēļu pēc tam, kad Tesla ir atlaidusi 500 darbiniekus no Supercharger nodaļas, radot bažas par uzņēmuma uzlādes stratēģiju, ņemot vērā EV entuziastu aicinājumus turpināt paplašināties.

Iekšējie avoti pastāstīja Electrek, ka nedēļas nogalē darbinieki tika informēti pa e-pastu saistībā ar šīm plašajām atlaišanām. Neraugoties uz plašsaziņas līdzekļu lūgumiem sniegt komentārus, Tesla, kuras akcijas piedzīvoja nelielu pieaugumu par vairāk nekā 1%, vēl nav atbildējusi.

“Vairāki avoti, kas ir pazīstami ar šo lietu, pastāstīja Electrek, ka darbinieki vairākos departamentos, tostarp programmatūras, pakalpojumu un inženierijas jomā, ir saņēmuši šausmīgo “nodarbinātības statusa” e-pastu laikā no piektdienas līdz svētdienai,” ziņoja Electrek.

Pagājušajā mēnesī uzņēmums atklāja savus plānus atlaist vairāk nekā 6700 darbinieku dažādās vietās, tostarp Teksasā, Kalifornijā, Nevadā un Ņujorkā. Tesla saskaras ar izaicinājumiem, ko izraisa pārdošanas apjoma samazināšanās un pieaugošā konkurence elektrisko transportlīdzekļu tirgū, ko pastiprina pieaugošās procentu likmes, kas ietekmē patērētāju pieņemšanu.

Atbildot uz to, Tesla, šķiet, piešķir prioritāti ieguldījumiem autonomas braukšanas programmatūrā, robotaxis un tā humanoīda robotā Optimus. Analītiķi pieļauj, ka Tesla izpilddirektors Īlons Masks, iespējams, pārdala resursus no noteiktiem departamentiem, lai palielinātu finansējumu šiem stratēģiskajiem pasākumiem.

Saskaņā ar citu Reuters ziņojumu, paredzamās šo atlaišanas izmaksas ir ievērojamas, un Tesla lēš, ka izdevumi pārsniedz 350 miljonus USD tikai otrajā ceturksnī. Konkrēti, pārstrukturēšanas rezultātā aizgājuši arī galvenie vadītāji, piemēram, Drū Baglino, Rohans Patels, Rebeka Tinuči un Daniels Ho.

Aprīlī Tesla paziņoja par plāniem ieviest “jaunus modeļus”, izmantojot esošās platformas un ražošanas līnijas, un šī lēmuma mērķis ir optimizēt kapitālizdevumu pārvaldību.

Tā kā Tesla virzās uz šīm iekšējām pārmaiņām, plašāka ietekme uz tās uzlādes infrastruktūru un tirgus pozicionēšanu joprojām ir neskaidra, atstājot gan ieinteresētās personas, gan entuziastus.