Kopsavilkums sarunās par programmatūras vienības pārdošanu izpirkšanas firmām par vairāk nekā 2 miljardiem ASV dolāru

Tehnoloģiju iegādes virpulī šķiet, ka mikroshēmu dizainera Synopsys programmatūras integritātes (SIG) vienība ir nākamā griešanas blokā. Saskaņā ar ekskluzīvu Reuters ziņojumu, privātā kapitāla konsorcijs, kuru vada Clearlake Capital un Francisco Partners, atrodas sarunu pēdējā posmā, lai izveidotu SIG nodaļu par lielu summu, kas pārsniedz 2 miljardus USD.

Avoti, kas bija tuvu šai lietai, aģentūrai Reuters sacīja, ka Clearlake un Francisco Partners panāca darījumu, sīvās konkurences apstākļos ar citiem izpirkšanas pretendentiem. Ja viss noritēs saskaņā ar plānu, oficiāls paziņojums varētu nonākt pie vadiem jau nākamnedēļ. Tomēr iekšējās personas brīdina, ka šīs diskusijas ir tītas ar noslēpumu, tāpēc uzstāj uz anonimitāti.

Ne Synopsys, ne Francisco Partners nebija pieejami tūlītējai komentēšanai, savukārt Klīrleiks šajā jautājumā palika šaurs, ziņo Reuters.

Ziņojums par iespējamo pārdošanu nāk tikai četrus mēnešus pēc tam, kad Synopsys iegādājās Ansys par 35 miljardiem USD, iezīmējot jaunas inženierijas programmatūras nozares rašanos. Šis solis notika arī pēc tam, kad Synopsys līdzdibinātājs Ārts de Geuss tikai pirms divām nedēļām nodeva izpilddirektora pienākumus galvenajai operatīvajai amatpersonai Sassine Ghazi.

Šī iespējamā pārdošana seko Synopsys stratēģiskajam lēmumam, kas tika paziņots pagājušā gada beigās, atslogot savu SIG vienību, kas specializējas programmatūras izstrādātāju lietojumprogrammu drošības testēšanā. Tas ir solis, kas saskan ar Synopsys plašāko trajektoriju, jo īpaši tās neseno grāvēju iegādi dizaina programmatūras konkurentu Ansys par pēriens $ 35 miljardiem, iezīmējot tā lielāko darījumu līdz šim.

Uzņēmumiem Clearlake un Francisco Partners niršana programmatūras nozarē nav nekas jauns. Duetam jau pieder īpašumtiesības uz Perforce Software — uzņēmumu, kas apkalpo uzņēmumu klientus ar savu lietojumprogrammu izstrādes rīku komplektu. Tā kā Perforce klientu vidū ir tādi smagsvari kā telekomunikāciju gigants Motorola Solutions, Japānas spēkstacija Toshiba un datu uzglabāšanas līderis Seagate Technology, šī potenciālā iegāde šķiet dabiska viņu portfeļa paplašināšanas virzība.

“Kopš pirmsākumiem pirms 37 gadiem Synopsys ir bijis inovāciju pionieris, kas ir centrālais pasaules mainīgajā pusvadītāju progresā skaitļošanas, tīklošanas un mobilitātes jomā, un tagad nodrošina jaunu “pervazīvās inteliģences” ēru, “Aart de Geus, izpilddirektors un dibinātājs. no Synopsys teica janvārī.