Jaunākie

Robots, kas Iemācīs Bērnam Svešvalodu

Attēls ar robotu

Sadarbojoties ar Eiropas universitāšu un uzņēmumu konsorciju, Tilburgas universitātes izziņas un komunikācijas centra (TUIKC) pētniekiem, tiek izstrādāts sociāls robots, kas paredzēts dabiskai saziņai ar maziem bērniem, lai palīdzētu viņiem mācīties angļu vai holandiešu valodu.

Kāds ir eksperimenta mērķis?

Tilburgā uzsāktais eksperiments ir pirmais pasaulē, kurā sociālais robots piedāvā valodas programmu bērniem no dažādām kultūras un valodu fāzēm. Projekta galvenais mērķis ir izstrādāt virkni valodu programmu dažādās jomās, piemēram, skaitļos un telpiskajās koncepcijās.

Pieaugošās globalizācijas rezultātā ir ļoti svarīgi apgūt vismaz vienu svešvalodu. Piemēram, imigrantu bērniem, kuri runā citā valodā mājās, ir ļoti svarīgi, lai viņi skolā mācītos svešvalodu jau agrīnā vecumā.

Ko domā bērnu vecāki?

Labākas valodu zināšanas ļaus viņiem labāk apgūt mācību vielu skolā un uzlabos viņu izredzes veiksmīgi integrēties mūsu sabiedrībā. Periods, kurā bērni ir visjūtīgākie jaunu valodu apguvei ir agrā vecumā. Tāpēc projektam izvēlējās veikt eksperimentus pirmsskolas iestādēs vecuma bērniem.

Ciešā sadarbībā ar Servicebureau Kinderopvang Tilburgā tika izvēlēti pieci pirmsskolas un dienas aprūpes centri. Tika piesaistīti visu trīsgadīgo vecāki un liela grupa piekrita piedalīties, jo viņi pilnībā atbalsta šo pētījumu.

Kādi ir rezultāti?

Līdz jūlija sākumam pētnieki pabeidza savu pirmo eksperimentu, kurā viņi pētīja labāko veidu, kā robots sazinās ar trīsgadīgajiem, lai viņi varētu savstarpējo mijiedarbību uzskatīt par drošu un patīkamu, kā arī nodrošināt, ka tas ir pietiekami izglītojoši.

Kontakts starp robotu un bērniem tiek filmēts. Parasti mazie bērni pozitīvi un spontāni reaģē uz robotu. Plašāki pētījuma rezultāti ir sagaidāmi tuvākajos mēnešos.

Ja esi ievērojis/usi gramatikas kļūdas lūdzu atzīmē vārdu un nospied Ctrl+Enter. Liels paldies!

Komentāri

Populārākie

Uz augšu

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: