Apskati

Apskats: Carguru, Braucam Caur Rīgu

Carguru Bilde

Kas ir Carguru?

“CARGURU ir automobiļu koplietošanas pakalpojums (car sharing). Lietošanas maksā ir iekļautas pilnīgi visas izmaksas, tostarp degviela, autostāvvieta un apdrošināšana. Visas darbības, tostarp reģistrācija, automobiļa atvēršana un aizvēršana, tiek veiktas, izmantojot mūsu mobilo lietotni.” Carguru.lv

Carguru paliek arvien populārāks un tā piedāvāto auto skaits un klāsts ir ievērojami pieaudzis, kopš šis pakalpojums tika ieviests pagajušā gada Maijā. 

Sākumā automašīnu skaits bija neliels – 12. Gads un 5 mēneši ir pagājuši un to skaits ir stipri pieaudzis, kā redzams zemāk norādītajās bildēs.

Ir noteiktas parkošanās teritorijas kur auto drīkst atstāt, kad brauciens ir galā.

Neievērojot šos noteikumus, lietotājam var tikt piespriests naudas sods, taču nereti redzams, ka auto ne vienmēr ir novietots zaļajos lauciņos.

Kā arī auto drīkst atstāt bez maksas tikai vietās, kuras ir Rīgas oficiālās stāvvietas, vai arī vietās, kur nav maksa par auto novietošanu. Piemēram, Europark par šo būtu jāmaksā.

Daudzas no atļautajām vietām iekļauj tādas lokācijas kā tirdzniecības centru Spice, Alfa, Zooloģisko dārzu un citas populāri apmeklētas vietas – toties neiekļauj lidostu.

Automašīnu klāsts

Šobrīd klāsts sastāv no 3 veidu Toyota automašīnām – Basic (Toyota Yaris) – lētākais variants, Basic (Toyota Auris), kā arī visdārgākais auto Basic (Toyota C-HR Hybrid) džips.

Cenu atšķirība par braucienu nav ievērojama, tikai 0.03 eiro centi. Katra no šīm automašīnām ir Hibrīds, kas nozīmē, ka tā izmanto gan degvielu, gan elektrību pārvietošanai.

Ar Toyota C-HR drīkst braukt tikai lietotāji ar 2 līmeņa profilu, kuru var sasniegt krājot bonusa punktus, kad automašīnas tiek izmantotas.

Noteikumi un sodi

Lai izmantotu Carguru jābūt vismaz 21 gadu vecam ar divu gadu stāžu, kā arī derīgu autovadītāja apliecību.

Reģistrējoties pakalpojumam, vadītājs sniedz ziņas par sevi – vārds uzvārds, telefons, vadītāja apliecības foto un citi. Ja parametri atbilst, vadītājs saņem piekļuvi sistēmai. – DienasBizness.lv

Jāņem, protams, arī vērā, kādi sodi tiek piemēroti lietotājiem, kuri neievēro noteikumus.

Sāksim ar to, ka Carguru automašīnas drīkst tikai un vienīgi tikt izmantotas Latvijas teritorijā, ja izbrauksiet ārpus mūsu robežas, tad tiks piemērots 500 eur sods.

Kas ir interesantākais ir tas, ja automašīna tiks vadīta alkohola reibumā, narkotisko vai psihotropo vielu ietekmē, sods ir 1000 eur – šeit rodas jautājums – vai tas arī ieskaita valsts noteikto 0.5 promiļu atļauto daudzumu cilvēkiem ar stāžu no 2 gadiem?

Vēlaties atstāt automašīnu neatļautā vietā? – sods 30 eur + automašīnas transportēšanas izmaksas.

Par visiem pārkāpumu veidiem es ieteiktu izlasīt jebkuram aplikācijas lietotājam, lai nerastos negaidīts pārsteigums. Noteikumus variet atrast šeit.

Tomēr, manuprāt, pats svarīgākais ir pirms iekāpšanas automašīnā pārliecināties par to, ka tai nav nodarīti bojājumi, jo par tiem atbild tas, kurš automašīnu ir izmantojis pēdējais, gadījumā ja nākošais par šo paziņo neatkarīgi no tā vai šis klients to ir nodarījis.

Ja tomēr atrodas kādi bojājumi, tad nosūtiet bildes pirms braukšanas ar šo auto, kā redzams zemāk bildē.

Carguru praksē

Pats personīgi Carguru esmu izmantojis salīdzinoši daudz, priekš maniem standartiem ap 20 reizēm, ņemot vērā, ka pašam pieder auto.

Tiem, kas nekad nav izmantojuši šo aplikāciju, varu droši teikt, ka reģistrēšanās un izmantošana ir pavisam vienkārša. Soli pa solim – pēc aplikācijas reģistrēšanās, būs jāievada dati par sevi, ieskaitot autovadītāja apliecības numuru. Pēc apstiprināšanas, lietotājam ir piekļuve visiem Rīgā esošajiem Carguru automobīļiem( izņemot džipu, kuram nepieciešams augstāks līmenis).

Atrodam sev tīkamu auto, ir arī iespēja to rezervēt uz 20 minūtēm bez papildus samaksas, kā arī atcelšana ir par brīvu.

Rezervēt carguru auto
Rezervēt carguru auto

Slēdzam vaļā, lecam iekšā!

Kad esam klāt pie auto, aplikācijā nospiežam atslēgšanas pogu un lecam iekšā. Iekšā cimdu nodalījumā būs atrodama atslēga un automašīnas dokumenti, kā arī karte priekš Carguru automašīnas uzpildes.

Ja brauciena laikā uzpildīsiet automašīnu, tad iegūsiet atlaidi.

Piedarbinam auto un laižam dzīvē. Pēc brauciena izdarīšanas jums tiks automātiski novilka nauda no jūsu bankas konta un tiks atsūtīts rēķins uz reģistrēšanās procesā norādītā epasta. Neaizmirstam to noparkot tam atļautajā vietā!

Tas vispār ir izdevīgi?

Mans lētākais brauciens ir bijis eiro 1.18, kad no Latvijas Nacionālā Teātra devos uz Miera ielu – Brasa. Bez apstāšanās un gaidīšanas, kā arī tika izmantota Toyota Yaris automašīna, kura braukšanas režīmā maksāja 0.21 eiro minūtē, tagad tā ir palielinājusies līdz 0.24 eiro.

Cik man tas izmaksātu taksī? Aptuveni 2.50 – šoreiz uzvarētājs esmu es!

Carguru izmaksas
Carguru izmaksas

Ja nu es vēlos arī aizbraukt uz veikalu?

Nereti, izmantojot Carguru, esmu arī pa ceļam iebraucis veikalā. Jārēķinās, ka par gaidīšanas laiku ir jāmaksā 0.03 eiro, kas manuprāt ir gaužām lēti, ja mēs salīdzinām ar taksometru uzcenojumu gaidīšanas režīmā.

Vislielākā summa 4.14 eiro, kur maršruts bija no centrāltirgus līdz Miera Ielai, pa ceļam iebraucot Rimi uz 18 minūtēm.  Nobraukti 7km, veikalā pavadītais laiks 18 minūtes.

Carguru brauciens 7km
Carguru brauciens 7km

Secinājumi

Balstoties uz visu iepriekš minēto, noteikti ieteiktu jebkuram izmēģināt cik vienkārši ir izmantot Carguru un pārvietoties Rīgas apkārtnē.

Ņemot vērā, ka viņu biznesa plānā ir pievienot pēc iespējas vairāk auto, lai tie vienmēr būtu tuvu pieejami, tad es ceru, ka šis serviss tiks arī ieviests citās Latvijas lielajās pilsētās, piemēram Liepājā un Ventspilī, varbūt, pat ar iespēju paņemt auto Rīgā un atstāt to Liepājā.

Noteikti jābūt uzmanīgam un katru reizi ir jāpārliecinās, lai auto ir perfektā stāvoklī ar tīru salonu un bez ārišķīgiem bojājumiem. Esmu pārliecināts, ka tad problēmas neradīsies.

Šī ir super aplikācija, arī ja ir nepieciešams sapirkt vairāk ēdienu un nav pašam savs auto, vai pat izbraukāt Latviju ar draugiem, jo auto īrēšana ir pavisam vienkārša, bez depozīta, bez liekiem papīriem, leciet iekšā un izbaudiet dabu par 49.99 eiro dienā – izdalām uz 5 = 10 eur no cilvēka – PERFEKTI!

Vai Tev ir pieredze ar Carguru izmantošanu? Pievienojies mūsu diskusijai par to vai Carguru ir izdevies viņu biznesa modelis un tas ir lētāks kā lētākais taksis Rīgā. Spied šeit

Ja esi ievērojis/usi gramatikas kļūdas lūdzu atzīmē vārdu un nospied Ctrl+Enter. Liels paldies!

Komentāri

Populārākie

Uz augšu

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: