Android

Telefonu Bateriju Slepkavas – Top 5 Aplikācijas

Zema mobilā telefona baterija un tā uzlāde

Mūsdienās, pateicoties viedtālruņu neskaitāmajām funkcijām, telefona bateriju reti vairs nākas lādēt retāk par reizi dienā. Tie laiki, kad varēja uzlādēt telefonu 4 reizes mēnesī un dzīvo ar smaidu sejā ir pagājuši.

Vai atceries, kad pēdējo reizi lādēji savu viedierīci retāk kā reizi dienā? Jā, iespējams, taču tās reizes ir, visticamāk, saskaitāmas uz vienas rokas pirkstiem. 24h laikā vismaz reizi telefons tiek lādēts, jo telefona ekrāns patērē milzum lielu jaudu, lai to nepārtraukti darbinātu.

Tā kā zvaniem un sms, kam sākotnēji telefons bija paredzēts, kas bija arī primārās funkcijas, kuras cilvēki izmantoja saziņai, tagad ir kļuvušas otršķirīgas.

Dažāda veida aplikācijas ir iemesls kādēļ izmantojam savus telefonus arvien ilgāk. Jautājums ir, kuras tad ir tās aplikācijas, kas patērē vislielāko baterijas daudzumu, tās lietojot.

Zemāk piedāvājam aplūkot Top 5 aplikācijas, kuras “izsūc dzīvību“ tavam iPhonam/androīdam.

Bateriju slepkava Nr.1 – Snapchat

Snapchat Logo Bateriju

Šī ir viena no šobrīd populārākajām aplikācijām tieši pusaudžu vidū. Daudzi pat nespēj iztēloties savu ikdienu, neuzņemot pāris desmitu “snapu”.

Tā kā, lai darbinātu šo aplikāciju ir nepieciešams izmantot telefonā iebūvēto kameru, tad saprotami, ka tā patērēs daudz enerģijas.

Viens no veidiem kā izvairīties no lieka enerģijas patēriņa izmantojot šo aplikāciju ir bloķēt Snapchat piekļuvi mobilajiem datiem un ļaut aplikācijai darboties tikai, kad pieejams ir Wi-Fi.

2. WhatsApp

WhatsApp Logo

Ir jāpacenšas atrast kādu cilvēku, kam ir viedtālrunis un nav ieinstalēta šī aplikācija. Šī ir viena no populārākajām aplikācijām pasaulē tieši saziņai un tā izrādās ir arī viena no lielākajām telefona baterijas patērētājām.

Veids kā lietot šo aplikāciju un mazināt baterijas patēriņu ir atspējot notifikācijas. To izdarot, ir iespējams paildzināt bateriju.

Vēl, konstanti nesaņemot notifikācijas, būs ievērojamāki zemāka vēlme atvērt ziņas, īpaši video, kas patērē bateriju.

Iečeko šīs Power Bankas un aizmirsti par tukšu bateriju!

3. Netflix

Netflix Logo

Netflix patērē nesamērojami lielu daudzumu baterijas jaudas. Šī ir tā saucamā “go-to” aplikācija, kad jautājums ir par “binge-watching” kādu no TV šoviem un filmām.

Lai pēcāk baudītu šo saturu ir nepieciešams pat stundām ilgi turēt telefonu ieslēgtu. Te mēs atkal atgriežamies pie tā, ka ekrāna nepārtraukta darbība patērē ārkārtīgi lielu baterijas daudzumu.

Iespējamības gadījumos, lai mazinātu telefona baterijas pātēriņu izmantojot šo aplikāciju, ir ieteicams telefona displeja spilgtumu samazināt, tādā veidā ievērojami ietaupot telefona bateriju. Tas, protams, vieglāk būs izdarāms vietās, kur apkārtējais apgaismojums nav tik spilgts.

4. Amazon Shopping

Amazon Shopping Logo

Šī ir amerikāņiem ļoti iecienīta aplikācija dažādu pirkumu veikšanai internetā. Amazon pats par sevi ir ārkārtīgi populārs ASV, saprotami, ka aplikācijas izmantošanas ilgums un biežums, lai izdarītu sev interesējošu pirkumu, arī varētu būt visai augsts.

Viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ šī aplikācija patērē bateriju daudz vairāk nekā sākotnēji cerēts, ir tas, ka šī aplikācija nav optimizēta priekš Android.

Cilvēki, lai atrastu to ko vēlas, pavada tajā pārlieku daudz laika. Bet, varbūt tāds ir arī Amazon mērķis? Jo ilgāk kāds ir viņu platformā, jo labāk – procentuāli vairāk, cilvēki tāpat veic pirkumu.

Otrs iemesls kādēļ šī aplikācija patērē bateriju ir tāds, ka tā darbojas fonā jeb backgroundā, tā pat kā tas ir ar laika apstākļu un e-pasta aplikācijām. Tādā veidā tiek nodrošināts tas, ka šī aplikācija ir konstanti “up to date”.

Ja tev šī aplikācija ir ieinstalēta, taču kaut kādu iemeslu dēļ tu viņu izmanto retāk kā pašam gribētos, varbūt, ir vērts padomāt par tās atinstalēšanu.

5. Outlook

Outlook App Logo

Runājot par e-pastu, Outlook ir vēl viena no “sulas spiedēm” , kas padara tavu bateriju sausu, tev pat nemanot. Iemesli ir gluži vienkārši – tu čeko savu e-pastu pārāk bieži un šī aplikācija sinhronizējas arī pārāk bieži.

Alternatīva Outlook ir jau no sākta gala, kad savu viedtālruni iegādājies – Android email app vai arī to, kas pieejama ir iPhone. Lai arī šo, jau esošo, aplikāciju lietošana, visticamāk, nekādu baterijas ietaupījumu nedos, telefonam toties nebūs jācenšas sinhronizēt saturu veselās divās aplikācijās. Prāts arī būs mierīgāks, pārvaldot tikai vienu no tajām.

Daudziem Outlook kalpo kā e-pasts tieši biznesa vajadzībām, saprotami, tomēr dažreiz dzīvē nākas kaut ko upurēt, lai piešķirtu telefonam dzīvību vēl uz pāris minūtēm.

Ja esi ievērojis/usi gramatikas kļūdas lūdzu atzīmē vārdu un nospied Ctrl+Enter. Liels paldies!

Komentāri

Populārākie

Uz augšu

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: