Humanode, blokķēde, kas veidota ar Polkadot SDK, kļūst par visvairāk decentralizēto pēc Nakamoto koeficienta

Londona, Apvienotā Karaliste, 2024. gada 1. maijs, Chainwire

Humanode, Layer-1 blokķēde, kas veidota ar Polkadot SDK, ir kļuvusi par līdz šim decentralizētāko blokķēdes tīklu, pamatojoties uz Nakamoto koeficientu. Ar 706 aktīviem validatora mezgliem Humanode Nakamoto koeficients ir 236, pārsniedzot iepriekšējo pirmo numuru Mina, kura Nakamoto koeficients ir 155. Polkadot tagad ieņem 3. vietu.

Nakamoto koeficients ir mērs, kas parāda, cik mezglu operatoru būs nepieciešams, lai kontrolētu 1. slāņa blokķēdes daļu, kas ir pietiekami, lai izslēgtu tīklu, ja validatori to saskaņo. Jo lielāks skaitlis, jo decentralizētāka ir blokķēde.

“Stake pierādīšanas blokķēdes mēdz centralizēties ap lielākajiem validētājiem vai likmju protokoliem, piemēram, Lido, kas faktiski satur infrastruktūru. Ja Lido reiz sabruks, cilvēki sāks apšaubīt Proof-of-stake tīklu decentralizāciju. Viņiem var būt miljoniem mezglu, bet reālā kontrole pār vienprātību ir dažu cilvēku rokās. Mēs vienmēr gribējām to mainīt,” saka Humanode līdzdibinātājs Viktors. “Humanodē viens cilvēks var palaist tikai vienu mezglu, kas tiek pārbaudīts ar kriptobiometrisko tehnoloģiju. Visiem validatoriem ir vienāda jauda, ​​kas nozīmē, ka Humanode ķēdes decentralizācija palielinās proporcionāli cilvēka mezglu skaitam. Iedomājieties, kāds Nakamoto koeficients tiks sasniegts, kad mēs sasniegsim 10 000 vai 1 miljonu mezglu!? Tas padara koordinētu uzbrukumu gandrīz neiespējamu. Neviens projekts nevarēs apgalvot, ka tas ir decentralizētāks par Humanode.

Humanode drīzumā atklās savu pārvaldības protokolu, kurā vienam cilvēka mezglam ir tikai viena balss, izveidojot pirmo demokrātisko DAO, kas kontrolēs galvenā protokola un tā ekosistēmas turpmāko attīstību.

Par Humanode

Humanode, kas veidota uz Polkadot SDK kā EVM saderīgs slānis-1, ir pirmā kriptobiometriskā blokķēde, kurā viens cilvēks = viens mezgls = viena balss. Tajā tiek izmantota privāta sejas atpazīšana, kas aizsargā pret vairākiem kontiem un robotprogrammatūrām, izmantojot retroaktīvo airdrops, DAO, DeFi, NFT naudas kaltuves, GameFi un citas priekšrocības. Tikai gadu pēc galvenā tīkla palaišanas, Humanode lepojas ar 500 000+ lietotāju un 70+ projektiem, kuros tiek izmantota tā kriptobiometriskā tehnoloģija.

Sazināties

Šenona Higinsa
[email protected]