Google atlaiž simtiem galveno darbinieku, pārceļ darba vietas uz Indiju un Meksiku

Saskaņā ar CNBC ziņojumu nesenā uzņēmuma Google satricinājuma rezultātā ir atlaisti vismaz 200 darbinieki no tās “Pamata” komandām, un daži no tiem tika pārcelti uz Indiju un Meksiku. Šīs ziņas seko tehnoloģiju giganta zvaigžņu pirmā ceturkšņa peļņas pārskatam 25. aprīlī.

Pamatvienība saskaņā ar Google vietni veido uzņēmuma vadošo produktu tehnisko mugurkaulu un nodrošina lietotāju tiešsaistes drošību. Tas ietver būtiskas tehniskās nodaļas, piemēram, informācijas tehnoloģijas, Python izstrādātājus, tehnisko infrastruktūru, drošības pamatus, lietotņu platformas, galvenos izstrādātājus un dažādas inženieru lomas.

Iesniegumi atklāj, ka Saniveilā, Kalifornijā, ir likvidētas aptuveni 50 inženieru amata vietas. CNBC iegūtie iekšējie dokumenti liecina, ka daudzi no šiem amatiem tiks pārcelti uz Meksiku un Indiju.

“Google atlaida vismaz 200 darbiniekus no “Core” komandām, veicot reorganizāciju, kas ietvers dažu lomu pārcelšanu uz Indiju un Meksiku,” ziņoja CNBC.

Google izstrādātāju ekosistēmas viceprezidents Asims Huseins pagājušajā nedēļā e-pastā savai komandai paziņoja par atlaišanu. Viņš rātsnamā uzsvēra, ka šis samazinājums ir nozīmīgākais plānotais samazinājums viņa komandai šogad.

Husains e-pastā norādīja: “Mēs plānojam saglabāt savu pašreizējo globālo ietekmi, vienlaikus izvēršoties arī strauji augošās globālās darbaspēka vietās, lai mēs varētu darboties tuvāk mūsu partneriem un izstrādātāju kopienām.”

Kopš pagājušā gada sākuma Alphabet, Google mātesuzņēmums, ir samazinājis savu darbaspēku, sākotnēji plānojot samazināt aptuveni 12 000 darba vietu jeb 6% no saviem darbiniekiem tiešsaistes reklāmas tirgus lejupslīdes dēļ. Neraugoties uz nesenajiem atlēcieniem digitālajā reklāmā, Alfabēts ir turpinājis samazināt darbinieku skaitu, un šogad darbinieku atlaišana notika dažādās nodaļās.

Finanšu direktore Ruta Porata aprīļa vidū paziņoja, ka finanšu departamentā tiks veikta restrukturizācija, kā rezultātā tiks atlaisti un amatus pārcels uz Bangaloru un Mehiko. Tikmēr Google meklēšanas vadītājs Prabhakars Raghavans marta visaptverošajā sanāksmē atklāja plānus izveidot komandas tādos galvenajos tirgos kā Indija un Brazīlija, kur darbaspēka izmaksas ir zemākas nekā ASV.

Šie samazinājumi tiek veikti, ņemot vērā Google straujāko izaugsmes tempu kopš 2022. gada sākuma un peļņas normu uzlabošanos. Alphabet ziņoja par 15% ieņēmumu pieaugumu pirmajā ceturksnī salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, kā arī paziņoja par savu atklāšanas dividendi un 70 miljardu dolāru atpirkšanu.