General Catalyst slēdz 6 miljardu dolāru fondu, lai ieguldītu tehnoloģiju jaunuzņēmumos

Kā daudzsološa zīme, ka riska kapitāla sausums tuvojas beigām, General Catalyst, ietekmīgais Silīcija ielejas riska kapitāla uzņēmums, kas pazīstams ar tādiem hitiem kā Stripe un Snap, ir slēdzis gandrīz 6 miljardu dolāru fondu, lai ieguldītu tehnoloģiju jaunuzņēmumos, ziņo Financial Times. nedēļas nogale. Šis finansējuma pieplūdums rada cerību tūkstošiem jaunuzņēmumu, kas nav AI, kas cīnās par jaunu ieguldījumu nodrošināšanu, neskatoties uz to, ka ģeneratīvajā AI telpā ieplūst miljardi.

Šīs ziņas nāk divas nedēļas pēc tam, kad cits Silikona ielejas smagsvars Andreesens Horovics piesaistīja 7,2 miljardus USD jauniem riska fondiem, lai ieguldītu vēlīnās stadijas un izaugsmes tehnoloģiju jaunuzņēmumos. Fonds ir Andreessen Horowitz stratēģisks virziens, jo tas novirza savu uzmanību no tieši atpakaļ uz tehnoloģiju inovāciju kodolu.

Saskaņā ar Financial Times ziņojumu, General Catalyst ir paplašinājis savu redzesloku, paplašinot savu sasniedzamību, iekļaujot jaunuzņēmumus visā pasaulē un iedziļinoties tādās nozarēs kā veselības aprūpe un izglītība, ko citi riska kapitāla giganti bieži neievēro iesakņojušās konkurences dēļ. Ar drosmīgu soli uzņēmums janvārī iegādājās veselības aprūpes sistēmu Summa Health.

General Catalyst izcilā veiktspēja ir noturējusi to stingri VC pārtikas ķēdes virsotnē, pat ja nozare sāk maisīt savas milzīgās “sausā pulvera” rezerves. Ar savu 6 miljardu dolāru fondu uzņēmums tagad sadarbojas ar citu riska kapitāla gigantu Andreessen Horowitz, kurš nesen slēdza 7,2 miljardu dolāru fondu. Savukārt bijušajam smagsvaram Tiger savam jaunākajam fondam izdevās nodrošināt tikai USD 2,2 miljardus, kas ir tikai daļa no tā mērķa. Saskaņā ar Pitchbook datiem General Catalyst un a16z fondi ir lielākie fondi šajā nozarē kopš 2022. gada beigām.

Riska kapitāla finansējums pēdējos gados ir samazinājies pieaugošo procentu likmju un nestabilā IPO tirgus dēļ. Pitchbook dati atklāj, ka ASV uzņēmumi šā gada pirmajā ceturksnī piesaistīja nedaudz vairāk par 9 miljardiem ASV dolāru, kas ir tālu no 2023. gadā uzkrātā 81 miljarda ASV dolāru, kas ir puse no 2022. gadā iegūtā apjoma, kas ir zemākais riska finansējums kopš 2016. gada. Tomēr , General Catalyst turpina cienīt, tā novatoriskās stratēģijas saglabā institucionālo investoru interesi, pat ja konkurenti jūt karstumu.

ASV riska kapitāla uzņēmumi šogad iesaistījās ar aptuveni 311 miljardu ASV dolāru neiztērētiem līdzekļiem, ko izraisīja satriecošas summas, kas piesaistītas 2021. un 2022. gadā. Saskaņā ar neseno KPMG ziņojumu, ASV jaunuzņēmumi šā gada pirmajā ceturksnī ieguldīja riska kapitālā vairāk nekā 36 miljardus ASV dolāru. , par 16% vairāk nekā tajā pašā periodā.

Tikmēr investīcijas AI joprojām ir cerību bāka starta jomā. Tikai pagājušajā nedēļā parādījās ziņas, ka Sequoia Capital piedalīsies līdzekļu vākšanas kārtā xAI, Elona Muska uzņēmumam, kura mērķis ir izaicināt OpenAI. Avoti liecina, ka kārta varētu pieaugt līdz 6 miljardiem ASV dolāru, potenciāli novērtējot uzņēmumu aptuveni 18 miljardu ASV dolāru apmērā. Šī ir Sequoia otrā lielākā likme par Musku pēc 800 miljonu USD ieguldījuma viņa Twitter pārņemšanā.

Tā kā tehnoloģiju jaunuzņēmumu ainavā ir redzamas atdzimšanas pazīmes, General Catalyst jaunākais finansējuma apvērsums ne tikai nostiprina uzņēmuma kā galvenā dalībnieka pozīciju riska kapitāla arēnā, bet arī uzsver tā nelokāmo apņemšanos veicināt inovācijas tehnoloģiju ekosistēmā.