Elona Muska mākslīgā intelekta starta uzņēmums xAI piesaista jaunu finansējumu 6 miljardu ASV dolāru apmērā, novērtējot 18 miljardus ASV dolāru.

Īlona Maska mākslīgā intelekta starta uzņēmums x.AI Corp. tuvojas darījumam, lai piesaistītu milzīgus 6 miljardus ASV dolāru jaunā finansēšanas kārtā, kas uzņēmuma vērtējumu palielinātu līdz satriecošiem 18 miljardiem ASV dolāru, teikts Bloomberg ziņojumā, atsaucoties uz iekšēju informāciju, kas pārzina lieta.

Sākotnēji bija paredzēts ievilkt pieticīgus 3 miljardus ASV dolāru, bet pēc tam visi vēlējās iesaistīties darbībā, virzot cenu zīmi uz augšu. Finansēšanas cīņai pievienojas Muska draugi Sequoia Capital un Future Ventures, kā arī citi neatklāti investori, aģentūrai Bloomberg sacīja avoti.

“Elona Muska mākslīgā intelekta jaunuzņēmums X.AI Corp. tuvojas darījumam, lai piesaistītu 6 miljardus ASV dolāru finansējuma kārtā, kas uzņēmumam būtu 18 miljardi ASV dolāru,” ziņo Bloomberg.

Jaunākās ziņas par finansējumu nāca tikai četrus mēnešus pēc tam, kad Musks noliedza Financial Times ziņojumu, kurā apgalvots, ka xAI ir tuvu tam, lai piesaistītu jaunu finansējumu 6 miljardu dolāru apmērā. Masks ātri noraidīja apgalvojumu, paziņojot: “xAI nepiesaista kapitālu, un man nav bijusi neviena saruna šajā sakarā,” ziņojumā par X.

“Mēs visi saņēmām e-pasta ziņojumu, kurā būtībā bija teikts: “Tagad tas ir 6 miljardi ASV dolāru par 18 miljardiem ASV dolāru, un nesūdzieties, jo daudzi citi vēlas piedalīties,” sarunā ar TechCrunch stāstīja cits nepazīstams avots.

Ja 6 miljardu dolāru džekpots piepildīsies, tas samazinātu x.AI sākotnējo līdzekļu vākšanas mērķi 1 miljarda dolāru apmērā, kā tas tika atklāts iepriekšējā mēnesī iesniegtajā dokumentā ASV Vērtspapīru un biržu komisijai. Lai gan x.AI 20 miljardu dolāru vērtība ir nobālējusi salīdzinājumā ar lielisko OpenAI, tas atbilst tādiem līdzīgiem uzņēmumiem kā Anthropic, ko atbalsta Google.

Musks atklāja x.AI lielo ieeju pagājušā gada jūlijā, norādot uz tās misiju atklāt kosmosa mīklas. Komanda, kas tika sapulcēta tikai pirms desmit mēnešiem, lepojas ar tādiem tehnoloģiju titāniem kā Google DeepMind, OpenAI, Microsoft Research un Tesla, kuri ir vadījuši revolucionārus projektus, piemēram, DeepMind's AlphaCode un OpenAI vismodernākos tērzēšanas robotus, tostarp GPT- 3.5 un GPT-4.

Vienlaikus šķiet, ka Musks pozicionē x.AI kā smagsvara sāncensis pret tādiem pazīstamiem spēlētājiem kā OpenAI, Google un Anthropic, kas ir slaveni ar saviem spēli mainošajiem tērzēšanas robotiem, piemēram, ChatGPT, Bard un Claude.

Lai gan Musks 2015. gadā bija OpenAI līdzdibinātājs, 2018. gadā viņš norobežojās no tā valdes, pakāpeniski paužot skepsi pret Big Tech AI pasākumiem un paužot bažas par cenzūru. Šī gada sākumā Musks izvirzīja pamatu kāršu atklāšanai, paziņojot par plāniem izveidot uz patiesību orientētu mākslīgo intelektu, kas ir gatavs atklāt Visuma pamatpatiesības, pretstatā viņam Google Bard un Microsoft Bing AI.