Džeks Dorsijs atstāj Twitter-Killer Bluesky valdi un slavē Elona Muska X kā “brīvības tehnoloģiju”

Džeks Dorsijs ir atkāpies no uzņēmuma Bluesky, sociālo tīklu jaunizveidotā uzņēmuma, kuru viņš līdzdibināja 2109. gadā, valdes. Šis solis notiek saistībā ar pretrunām uzņēmumā Block. Tūlīt pēc atkāpšanās no amata Dorsijs improvizēti apstiprināja Elona Muska X, nosaucot to par “brīvības tehnoloģiju”.

Atbildot uz Dorsija atbalstu X, Musks reaģēja ar sirds emocijzīmi.

Dorsija paziņojums par viņa Bluesky izstāšanos, jaunuzņēmumu, kuru viņš dedzīgi atbalstīja pēc Twitter pārdošanas Muskam, bija atbilde uz ziņu vietnē X par viņa līdzdalību Bluesky valdē, Dorsijs vienkārši paziņoja: “Nē”.

Turpinot iedziļināties tehnoloģiskās brīvības sarežģītībā, Dorsijs dalījās noslēpumainā vēstījumā, uzsverot “atvērto protokolu” nozīmi. Šis termins apzīmē atvērtā pirmkoda programmatūras kodēšanas izmantošanu, kas ir līdzīga blokķēdes principiem, nodrošinot caurspīdīgumu un kopīgu ievadi.

“Neuzticieties paļaušanās uz korporatīvajām vienībām jūsu brīvību dēļ,” savā sestdienas ierakstā uzsvēra Dorsijs. “Iesniedziet sevi ar brīvības tehnoloģiju. (tu esi vienā).”

X ieraksts, par kuru pirmo reizi ziņoja Blumbergs, liecina par Dorsijas izlīgumu ar Musku. Šī attīstība seko Dorsija iepriekšējai skepsei par Muska piemērotību Twitter īpašniekam.

Pirms gada kanālā Bluesky Dorsija žēlojās: “Viss aizgāja uz dienvidiem” pēc Muska radikālās Twitter pārveidošanas. Muska vīzija tagad attiecas uz Twitter paplašināšanu par viedtelevīzijas lietojumprogrammu, kas atspoguļo YouTube piedāvājumu, kas ir daļa no viņa ambīcijām izveidot “visu lietotni”.

Bluesky ir decentralizēta sociālo mediju platforma, kuru 2019. gadā dibināja Džeks Dorsijs kā iekšēju projektu, kura mērķis ir izstrādāt decentralizētu sociālo tīklu protokolu. Twitter toreizējais CTO (tagad izpilddirektors), Parag Agrawal, tajā laikā bija atbildīgs par projektu. 2021. gada beigās Bluesky tika pārveidots par sabiedriskā labuma SIA, kas ir nodalīta no Twitter.

Tikmēr Bluesky atrodas ļoti konkurētspējīgā mikroblogošanas interneta vidē, kurā par uzmanību pretendē daudzi pretendenti. Līdzās tādām izveidotajām platformām kā Twitter un gaidāmajai Threads izlaišanai Bluesky saskaras arī ar konkurenci no Mastodon, vēl vienas strauji augošas un populāras lietotnes. Tirgus kļūst arvien pārpildītāks, radot Bluesky izaicinājumu atšķirt sevi un piesaistīt savu lietotāju daļu šajā konkurences telpā.