Bizness

Dārgāk pārdotais Latvijas Startup Bizness – ask.fm

Ask.fm mājaslaps piemērs

Ask.fm ir Latvijā veidots sociālais tīkls, kuru izveidoja divi brāļi – Ilja un Marks Terebini.

Mājaslapa tika izveidota 16. jūnijā 2010 gadā.

Ask.fm auga ļoti strauji un 2013. gadā lietotāju skaits jau bija sasniedzis 65 miljonus, dienā tajā reģistrējās aptuveni 300 000 cilvēki.

Portāls ir gaužām vienkāršs, jebkurš var izveidot profilu, kur gan anonīmi, gan reģistrēti lietotāji var uzdot dažādus jautājumus.

Ask.fm uzskata to, ka cilvēkam dodot iespēju atbildēt vai neatbildēt uz visiem jautājumiem, tas viņam liek domāt, ka mājaslapa ir unikāla. Atbildes uz šiem jautājumiem var sniegt gan rakstiski, gan ar video palīdzību.

Visiem reģistrētajiem lietotājiem ir izvēles iespēja nesaņemt jautājumus no anonīmajiem lietotājiem, katrs var arī bloķēt citu profilu īpašniekus. Taču, jāatceras, ka viss, kas tiek publicēts ask.fm ir publisks visiem portāla apmeklētājiem.

Ask.fm lietotāja profils - piemērs
Ask.fm lietotāja profils – piemērs

Ask.fm tiek pārdots Ask.com

2014. gadā ask.fm tika pārdots ask.com (IAC/InterActiveCorp) kompānijai par publiski nenosauktu summu, taču eksperti lēš, ka tā bija visdārgāk pārdotā kompānija Latvijā.

Tā kā šo summu mēs precīzi uzzināt nevaram, tad paskatīsimies, ko mums stāsta internetā atrodamo portālu automātiskās kalkulācijas, domājams, ka šis dos aptuveno pārdošanas summu.

Avots Nr. 1: $139m

Avots Nr.2: $ 27,039,538,342 – stipri apšaubāms

Avots Nr.3: $ 2,455,635

Avots Nr.4: $ 2,218,703

Avots Nr.5 – esmu redzējis pietiekami.

Diemžēl, atrast līdzīgu kopsaucēju neizdevās, un šaubos, ka kāds meklētājs šo spēs norādīt.

Apskatot vairākus portālus un informāciju, domājams, ka mājaslapas vērtība bija vismaz $200m kad tā sākotnēji tika pārdota.

Kopš tā laika ask.fm popularitāte ir kritusies un to varam redzēt internetā pieejamajā statistikā. – Pēdējo 5 mēnešu laikā apmeklējums ir nokrities par aptuveni 15 miljoniem (skatīt bildi zemāk)

Ask.fm apmeklējuma statistika
Ask.fm apmeklējuma statistika

Taču pirms pārdošanas ask.fm iekļuva legālās nepatikšanās, kuru rezultātā Apvienotajā Karalistē vēlējās šo mājaslapu aizliegt pavisam. 

2012. gadā divi Īrijas pusaudži izdarīja pašnāvību pēc tam, kad portālā saskārās ar ņirgāšanos un pazemojumiem. Neilgi pēc notikušā abu meiteņu vecāki izteicās, ka pie bērnu nāves ir vainojams tieši portāls ask.fm.

Īrijas mediji bija sašutuši par faktu, ka reģistrētiem lietotājiem adresētus ierakstus ask.fm ir iespējams atstāt anonīmi. Īrijas policija uzsāka lietas izmeklēšanu. Ask.fm norobežojās no pusaudžu pašnāvībām. Taču vai šo var uzskatīt par sociālā tīkla vainu? – vai pašu jauniešu.

Par kādu summu Tavuprāt tika pārdota ask.fm mājaslapa? – ieraksti komentārā.

Ja esi ievērojis/usi gramatikas kļūdas lūdzu atzīmē vārdu un nospied Ctrl+Enter. Liels paldies!

Komentāri

Populārākie

Uz augšu

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: