AWS izlaiž Amazon Q, ģeneratīvu AI palīgu programmatūras izstrādes paātrināšanai un uzņēmumu datu piesaistei

Amazon Web Services (AWS) šodien paziņoja par Amazon Q — uzlabota ģeneratīvā mākslīgā intelekta (AI) palīga izlaišanu, kas paredzēts programmatūras izstrādes uzlabošanai un uzņēmuma iekšējo datu izmantošanai.

Palaišana notiek apmēram divas nedēļas pēc tam, kad Meta izlaida jaunāko sava atvērtā koda LLM spēkstacijas Llama 3 iterāciju Amazon AWS infrastruktūrā.

Šajā laidienā tiek ieviesta Amazon Q Apps — revolucionāra funkcija, kas ļauj darbiniekiem izveidot ģeneratīvas AI lietotnes, izmantojot sava uzņēmuma datus. Izmantojot Q Apps, darbinieki var vienkārši aprakstīt nepieciešamo lietotni dabiskā valodā, un sistēma ātri ģenerē viņu specifikācijām pielāgotu lietotni. Tas racionalizē darbplūsmu un automatizē uzdevumus, padarot ikdienas darbu efektīvāku.

Amazon Q ne tikai ražo ļoti precīzu kodu, bet arī veic testēšanas, atkļūdošanas un daudzpakāpju plānošanas un argumentācijas uzdevumus. Tas pat var izpildīt tādus uzdevumus kā Java versiju jaunināšana un jauna koda ieviešana, kas ģenerēts no izstrādātāju pieprasījumiem. Turklāt Amazon Q vienkāršo piekļuvi biznesa datiem, sniedzot atbildes uz jautājumiem par dažādām tēmām, loģiski apkopojot datus, analizējot tendences un iesaistoties dialogos par informāciju.

Dr. Swami Sivasubramanian, AWS mākslīgā intelekta un datu viceprezidents, uzsvēra Amazon Q nozares vadošo precizitāti, uzlabotās aģenta iespējas un augstākā līmeņa drošību. Viņš uzsvēra ievērojamo produktivitātes pieaugumu, ko novērojuši izstrādātāji un biznesa lietotāji kopš pakalpojuma paziņojuma vietnē re:Invent. Sākotnējie rādītāji liecina, ka Amazon Q varētu palielināt darbinieku produktivitāti par vairāk nekā 80%, plānojot nākotnes funkcijas, kuru mērķis ir vēl vairāk uzlabot efektivitāti.

“Amazon Q ir visspējīgākais ģeneratīvais ar AI darbināms palīgs, kas šodien ir pieejams ar nozarē vadošo precizitāti, progresīvām aģentu iespējām un savā klasē labāko drošību, kas palīdz izstrādātājiem kļūt produktīvākiem un palīdz biznesa lietotājiem paātrināt lēmumu pieņemšanu,” sacīja Dr. Swami Sivasubramanian, AWS mākslīgā intelekta un datu viceprezidents. “Kopš paziņojām par pakalpojumu re:Invent, mēs esam pārsteigti par produktivitātes pieaugumu, ko ir redzējuši izstrādātāji un biznesa lietotāji. Agrīnās indikācijas liecina, ka Amazon Q varētu palīdzēt mūsu klientu darbiniekiem kļūt par vairāk nekā 80% produktīvākiem savā darbā; un, ņemot vērā jaunos līdzekļus, ko plānojam ieviest nākotnē, mēs domājam, ka tas tikai turpinās pieaugt.

Izstrādātāju pilnvarošana ar Amazon Q

Mūsdienās izstrādātāji bieži vien pavada tikai daļu no sava laika, rakstot kodu — dažreiz pat 30%. Pārējo patērē neskaitāmi uzdevumi: labākās prakses izpēte, dokumentācijas atšifrēšana, kļūdu novēršana, infrastruktūras pārvaldība un drošības problēmu risināšana. Mainot projektus, rodas papildu slogs, iepazīstoties ar esošajām kodu bāzēm. Neaizmirsīsim arī par notiekošo testēšanu, lietojumprogrammu jaunināšanu, atkļūdošanu un drošības pasākumu nodrošināšanu līdz nullei.

Taču uzņēmumi vēlas mainīt šo stāstījumu. Viņi vēlas dot saviem izstrādātājiem iespēju mazāk koncentrēties uz kodēšanas sarežģītību un vairāk koncentrēties uz izcilas lietotāja pieredzes radīšanu, vienlaikus paātrinot izvietošanu.

Amazon Q risinājums ir izstrādāts, lai palīdzētu izstrādātājiem un IT speciālistiem visās jomās. Q aptver visu, sākot no kodēšanas un testēšanas līdz problēmu novēršanai un AWS resursu optimizēšanai. Lūk, kā tas darbojas:

  1. Precīza kodēšanas ieteikumi: Q sniedz reāllaika koda ieteikumus un ieteikumus, palīdzot izstrādātājiem strādāt ātrāk un drošāk. Ievērojami uzņēmumi, piemēram, Blackberry, BT Group un Toyota, jau ir izmantojuši Q, lai palielinātu produktivitāti un veicinātu inovācijas savās organizācijās. Q pielāgošanas funkcija ļauj tai pielāgot savus ieteikumus uzņēmuma iekšējai koda bāzei, nodrošinot atbilstību un efektivitāti, vienlaikus saglabājot privātumu un aizsargājot intelektuālo īpašumu.
  2. Izstrādātāju aģenti: Q unikālie aģenti var autonomi izpildīt dažādus uzdevumus, sākot no funkciju ieviešanas līdz koda dokumentēšanai un pārveidošanai. Izstrādātāji var vienkārši pieprasīt funkciju, un aģents izstrādās soli pa solim plānu, ļaujot sadarboties un atkārtojumus pirms ieviešanas. Q ir ieguvis augstu atzinību par savām iespējām, lepojas ar iespaidīgiem rādītājiem nozares etalonos.
  3. Automatizēti lietojumprogrammu jauninājumi: Q racionalizē lietojumprogrammu jaunināšanas procesu, ar ievērojamu efektivitāti automatizējot tādus uzdevumus kā Java konvertēšana. Piemēram, neliela Amazon komanda izmantoja Q, lai jauninātu vairāk nekā 1000 ražošanas lietojumprogrammu tikai divās dienās, ietaupot ievērojami laiku un uzlabojot veiktspēju.
  4. Drošības ievainojamības skenēšana un novēršana: Q skenē ievainojamību kodu un iesaka pielāgotus labojumus, pārspējot daudzu salīdzinošo rīku veiktspēju noteikšanas precizitātes ziņā.
  5. AWS optimizācija: Q ir eksperts AWS vides optimizēšanā, piedāvājot norādījumus par dažādiem aspektiem, piemēram, kļūdu novēršanu, resursu atlasi, SQL vaicājumiem un norēķinu analīzi.

Q sarunvalodas saskarne ir pieejama dažādās platformās, tostarp AWS konsolē, Slack un populārajās IDE, piemēram, Visual Studio Code un JetBrains. Turklāt jauni partneru paplašinājumi un integrācijas vēl vairāk paplašina Q sasniedzamību, nodrošinot izstrādātājiem iespēju izmantot tā iespējas sev vēlamajā izstrādes vidē.

Uzņēmumu pilnvarošana ar Amazon Q

Papildus programmatūras izstrādei Amazon Q paplašina savas pārveidošanas iespējas arī biznesa operāciju jomā. Nemanāmi integrējoties ar uzņēmuma sistēmām un datu krātuvēm, Q Business sniedz darbiniekiem iespēju piekļūt, analizēt un rīkoties ar milzīgu datu apjomu ar nepārspējamu efektivitāti.

Pateicoties nepārspējamai savienojamībai ar vairāk nekā 40 biznesa rīkiem, tostarp Salesforce un Slack, Q Business ļauj lietotājiem gūt ieskatu, ģenerēt saturu un nemanāmi veikt uzdevumus dažādās platformās. Tās stingrie drošības pasākumi nodrošina datu privātumu un atbilstību, radot lietotāju uzticību, lai viņi varētu izmantot AI vadītus ieskatus, neapdraudot sensitīvu informāciju.

Turklāt Amazon Q integrācija ar Amazon QuickSight ievieš jaunu ģeneratīvās biznesa informācijas (BI) ēru, ļaujot analītiķiem izveidot visaptverošus informācijas paneļus un iegūt praktiskus ieskatus ar nepieredzētu ātrumu un precizitāti. Izmantojot mākslīgā intelekta iespējas, uzņēmumi var atvērt jaunas izaugsmes un inovācijas iespējas, vienlaikus nodrošinot uz datiem balstītu lēmumu pieņemšanu visos līmeņos.

Nozare jau ir sākusi slavēt Amazon Q, un vadošās organizācijas, piemēram, GoDaddy, National Australia Bank un Sun Life, slavē tās pārveidojošo ietekmi uz viņu darbību. No paātrinātas programmatūras jauninājumiem līdz zināšanu pārvaldības racionalizēšanai Amazon Q ir pierādījis savu spēku efektivitātes, inovāciju un produktivitātes veicināšanā dažādās nozarēs.

Tā kā tehnoloģiju ainava turpina attīstīties, Amazon Q ir apliecinājums AI spēkam darba un biznesa nākotnes veidošanā. Ar savām nepārspējamajām iespējām un nelokāmo apņemšanos ieviest jauninājumus Amazon Q ir gatavs no jauna definēt produktivitātes būtību digitālajā laikmetā.