Apvienotās Karalistes pašpiedziņas startup Wayve piesaista 1 miljardu dolāru finansējumu, ko vada SoftBank grupa

Britu pašpiedziņas tehnoloģiju jaunuzņēmums Wayve ir piesaistījis 1,05 miljardus ASV dolāru C sērijas finansēšanas kārtā, lai paātrinātu autonomās mobilitātes attīstību un ražošanai gatavu transportlīdzekļu izlaišanu, kas aprīkoti ar Embodied AI automatizētai braukšanai.

Embodied AI integrācija transportlīdzekļos un robotos pilnībā mainīs to, kā mašīnas mijiedarbojas un “mācās no cilvēka uzvedības reālās pasaules vidēs”.

Pēdējo kārtu, kurā uzņēmuma kopējais finansējums sasniedz nedaudz vairāk par 1,3 miljardiem ASV dolāru, vadīja SoftBank grupa, kurā piedalījās Nvidia kā jauns investors, un esošais investors Microsoft. Šī kārta ir arī lielākās investīcijas no jebkura Apvienotajā Karalistē bāzētā mākslīgā intelekta tehnoloģiju jaunizveidotā uzņēmuma.

Wayve 2017. gadā dibināja Kembridžas universitātes inženierzinātņu nodaļas pētnieku komanda. Komanda ir izstrādājusi pietiekami gudru AI, lai aptuveni 20 minūtēs iemācītos vadīt automašīnu, izmantojot tikai datoru un vienu kameru. Atšķirībā no citām autonomām automašīnām no lielākiem uzņēmumiem, kas saviem autonomajiem transportlīdzekļiem paļaujas uz īpaši izgatavotu aparatūru, Wayve izveidoja savu, pamatojoties tikai uz pastiprināšanu.

Embodied AI ir AI evolūcijas priekšgalā, pārspējot iepriekšējos pagrieziena punktus, ko noteica ģeneratīvais AI un lielie valodu modeļi. Tā integrācija transportlīdzekļos un robotos vēsta par pārveidojošu laikmetu mašīnu un cilvēku mijiedarbībā reālās pasaules apstākļos. Šis revolucionārais jauninājums sola revolucionizēt autonomo braukšanas sistēmu lietojamību un drošību, aprīkojot tās ar kognitīvām iespējām, kas nepieciešamas, lai pareizi orientētos neparedzamos scenārijos, tostarp autovadītāju, gājēju vai vides faktoru neparedzētās darbībās.

Komentējot finansējumu, Lielbritānijas premjerministrs Riši Sunaks atzinīgi novērtēja finansēšanas kārtu kā “liecību mūsu vadošajai lomai šajā nozarē un tam, ka mūsu plāns (AK) ekonomikai darbojas.”

Wayve autonomās braukšanas tehnoloģiju darbina mākslīgais intelekts, kas izstrādāts, lai orientētos sarežģītos scenārijos, kas atšķiras no stingriem modeļiem vai noteikumiem, piemēram, neparedzēti autovadītāju, gājēju manevri vai vides faktori. Izpilddirektors Alekss Kendals aģentūrai Reuters uzsvēra, ka šis sasniegums paātrinās pāreju no palīgsistēmas uz pilnībā autonomu braukšanu gan autoražotājiem, gan autoparkiem.

Pašlaik Wayve tehnoloģija ir integrēta sešās transportlīdzekļu platformās, tostarp elektriskajos transportlīdzekļos, piemēram, Jaguar I-PACE un Ford Mustang MachE, un tā ir modernu vadītāja palīdzības sistēmu (ADAS) neatņemama sastāvdaļa. Pastāvīgi pilnveidojoties pašpiedziņas tehnoloģijās, Wayve apņemas jaunināt savu mākslīgo intelektu, izmantojot nepārtrauktus programmatūras atjauninājumus bezvadu režīmā.

Neskatoties uz Wayve un tā kolēģu progresu, patiesi autonomu transportlīdzekļu izstrādes izaicinājums ir izrādījies milzīgāks, nekā sākotnēji tika gaidīts. Viens no galvenajiem šķēršļiem ir cilvēkiem līdzīgo prognozēšanas un riska novērtēšanas spēju atkārtošana, jo īpaši neparedzamos scenārijos vai “malas gadījumos”.

Alekss Kendals, Wayve līdzdibinātājs un izpilddirektors, teica: “Uzņēmumā Wayve mūsu vīzija ir izstrādāt autonomu tehnoloģiju, kas ne tikai kļūst par realitāti miljoniem transportlīdzekļu, bet arī izpelnās cilvēku uzticību, nemanāmi integrējoties viņu ikdienas dzīvē, lai iegūtu neparastu vērtību. Šis nozīmīgais finansējuma pavērsiens izceļ mūsu komandas nelokāmo pārliecību, ka Embodied AI risinās ilgstošās problēmas, ar kurām nozare ir saskārusies, pielāgojot šo tehnoloģiju ikvienam un visur.

Mūsu sadarbība ar SoftBank, NVIDIA un Microsoft palīdzēs virzīt mūsu misiju no jauna definēt braukšanu ar mākslīgo intelektu. Šis ieguldījums ļaus mums izstrādāt un laist klajā mūsu pirmos Embodied AI produktus automobiļu rūpniecībai, dodot oriģinālo iekārtu ražotājiem iespēju nodrošināt patērētājiem uzticamu un izdevīgu automatizētas braukšanas pieredzi.

Wayve prezidents Erezs Dagans sacīja Reuters, ka uzņēmuma tehnoloģija ir izstrādāta, lai vispārinātu braukšanas zināšanas dažādos scenārijos, izmantojot AI neapstrādāto jaudu, lai pārspētu parasto cilvēku programmēšanu. Šī pieeja, apgalvo Dagans, ļauj viņu Embodied AI sistēmai piemēroti rīkoties ar malas gadījumiem, mācoties gan no reāliem, gan sintētiskiem datiem.

Wayve tehnoloģija ir “būvēta, lai vispārinātu savas braukšanas zināšanas no viena scenārija citā… jo ir gandrīz neiespējami iedomāties katru situāciju, kas pašbraucošai automašīnai ir uzticami jārisina,” sacīja Dagans.

“Izmantojot mākslīgā intelekta neapstrādāto jaudu, mēs varam izveidot Embodied AI sistēmu, kas ir iemācījusies no reāliem un sintētiskiem datiem, kā apstrādāt malas gadījumus ar ātrumu, kas pārsniedz cilvēka programmēšanu,” viņš piebilda.

Pirms diviem gadiem mēs apskatījām Wayve pēc tam, kad tā sadarbojās ar Microsoft, lai izmantotu uzņēmuma “superdatoru muskuļus”, lai apstrādātu milzīgo datu apjomu, ko rada autonomie transportlīdzekļi. Ar autonomiem transportlīdzekļiem, kas ģenerē līdz pat 40 terabaitiem datu stundā, kas ir līdzvērtīgs iPhone datu lietojumam vairāk nekā 3000 gadu laikā, Wayve partnerība ar Microsoft uzsver tā apņemšanos izmantot progresīvākos skaitļošanas resursus, lai pārveidotu mobilitātes nākotni.