Apvienotās Karalistes digitālās bankas starta uzņēmums Monzo piesaista finansējumu 190 miljonu ASV dolāru apmērā, novērtējot 5,2 miljardus ASV dolāru

Apvienotās Karalistes digitālo banku jaunuzņēmums Monzo ir piesaistījis vēl 190 miljonus ASV dolāru no augsta līmeņa investoru grupas, trešdien paziņoja uzņēmums. Pēdējā kārta palielina uzņēmuma līdz šim šogad piesaistīto kopējo finansējumu līdz 610 miljoniem USD.

Šo kārtu atbalstīja jauni investori, tostarp Hedosophia, investors dažos no labākajiem Eiropas fintech uzņēmumiem, tostarp N26 un Qonto. Šajā kārtā savu ieguldījumu sniedza arī Alphabet neatkarīgais izaugsmes fonds CapitalG. Šajā kārtā piedalījās arī Singapūras valsts ieguldījumu fonds GIC, ziņoja CNBC, atsaucoties uz avotu, kas ir pazīstams ar šo lietu, kurš vēlējās palikt anonīms, jo sīkāka informācija par GIC dalību vēl nav atklāta.

Jaunākais finansējums novērtē Lielbritānijas neobanku Monzo aptuveni 5,2 miljardu ASV dolāru apmērā, kas ir par 0,2 miljardiem ASV dolāru vairāk nekā 5 miljardu ASV dolāru vērtībā, kad starta uzņēmums martā piesaistīja 431,26 miljonus ASV dolāru. Saskaņā ar Dealroom datiem apvienotā 610 miljonu ASV dolāru kārta ir līdz šim lielākais Eiropas fintech finansējuma raunds šogad.

Monzo izpilddirektors sacīja CNBC, ka uzņēmums izmantos jaunu kapitāla iepludināšanu, lai izveidotu jaunus produktus un paātrinātu savus starptautiskās paplašināšanās plānus.

“Pamatā mēs esam uz misiju orientēts uzņēmums, kas vēlas izveidot vienotu vietu, kur cilvēki var apmierināt visas savas finansiālās vajadzības,” Anils teica CNBC ekskluzīvā intervijā.

“Mani aizraujoši ir tas, ka, īstenojot šo misiju mainīt cilvēku attiecības ar naudu, mēs esam izveidojuši biznesa modeli, kas arī atbilst tam, ar šo modeli, kas ir pilnībā balstīts uz klientu.”

Neskatoties uz to, ka ASV tirgū pastāv pretvējš regulējošo šķēršļu dēļ, Monzo izpilddirektors TS Anil joprojām ir nesavaldīgs par savu redzējumu par jaunu teritoriju iekarošanu. Uzņēmums cer uz triumfālu atgriešanos ASV, izmantojot stratēģiskās partnerattiecības un savu pierādīto pieredzi kā pilnībā licencēta Apvienotās Karalistes banka.

Anila vēsmas perspektīvas sniedzas ārpus ASV, Monzo apsverot iebrukumu ienesīgajā Eiropas tirgū, lai gan konkrēti plāni vēl nav atklāti. Neapšaubāmi, Monzo uzskata sevi par pasaules banku revolūcijas līderi, kas ir gatavs mainīt to, kā klienti pārvalda savas finanses pasaules mērogā. Paziņojumā Anils otrdien sacīja Financial Times, sakot:

“Banku nozare joprojām ir savas transformācijas sākumstadijā, un mēs tiekam uzskatīti par ārzemēm, lai uzvarētu,” sacīja TS Anils izpilddirektors. “Es domāju, ka tas ir sacensība, lai pārveidotu to, kā klienti mijiedarbojas ar savu naudu, lai uzvarētu globālā mērogā.”

Viņš piebilda: “Lielāko daļu pagājušā gada interese par ārzemēm bija neticami spēcīga, tāpēc gada beigās mēs nolēmām to izkristalizēt.”

Monzo, kuru 2015. gadā dibināja tālredzīgi uzņēmēji, tostarp Toms Blomfīlds, Gerijs Dolmans un Džeisons Beitss, ir kļuvis par celmlauzi digitālo banku arēnā. Ar savu lietotājam draudzīgo mobilo lietotni un apņemšanos ieviest jauninājumus, Monzo ir uzkrājis lojālu lietotāju bāzi, kas pārsniedz 2 miljonus klientu, un šis skaits turpina pieaugt ar katru mēnesi.

Toms Blomfīlds, Monzo meteoriskā pieauguma dzinējspēks, paredz turpmāku eksponenciālu izaugsmi, drīzumā paredzot lietotāju bāzi 3 miljonu apmērā. Sīvas konkurences apstākļos, kuros dominē tādi konkurenti kā Revolut un Plum, Monzo izceļas ar savu nevainojamo lietotāja pieredzi un lāzeru pievilcību tūkstošgadu demogrāfijai.