Apskati

Kā Sākotnēji Izskatījās Populārākie Latvijas Portāli?

Draugiem.lv sākotnējais dizains

Mājaslapas arvien vairāk sāk pielāgoties cilvēku paradumiem un dizains tiek veidots balstoties uz lietotāju vēlmēm. Mājaslapu iespējas izpausties paliek arviem plašākas, pirmsākumos tādas iespējas, kā kustīgi elementi nebija iespējami, taču nu jau tie tiek izmantoti gandrīz katrā mājaslapā. Šo mēs varam redzēt apskatot Latvijas populārāko mājaslapu sākotnējo izskatu, salīdzināt variet apskatot tos tagadējā dizainā savā pārlūkprogrammā.

Draugiem.lv

Mājaslapa tika izveidota 2004. gada 29. Aprīlī. Interesanti ir tas, ka portāla galvenais, sākotnējais mērķis bija reklamēt Draugiem.lv veidotāja veidotos t-kreklus, kā redzams mājaslapas pašā apakšā ir www.uzkrekla.lv. Taču šis viss mainījās, kad lietotāji sāka reģistrēties no visiem Latvijas reģioniem lai socializētos.

Draugiem.lv pirmreizējais izskats
Kā varam redzēt, dizainiski jau sākumā galvenā lapa bika ļoti minimālistiska.

Ielogojoties jau redzējām citu ainu, ļoti labi saprotams dizains, kur iesācēji datorlietošanā noteikti neapjuka darbojoties ar šo navigāciju.

Draugiem.lv sākotnējais dizains, lietotāja profils
Draugiem.lv sākotnējais dizains, lietotāja profils

Inbox.lv

Mājaslapa izveidota 27. Novembrī, 1999. gadā. Kā jau redzams, portālam pirmsākumos nebija tik daudz sadaļas kā tas ir šodien. Pavisam vienkārši – saņem un nosūti epastus. Kāpēc izmantot tieši inbox? Citējam no portāla:

“Mēs runājam latviski un palīdzam Jums lasīt e-pastu latviski, neradot liekas galvassāpes. Ja Jums vajadzēs mūsu palīdzību, mēs atbildēsim latviski vai angliski. “

Inbox.lv pirmssākumi, galvenā lapa
Inbox.lv pirmssākumi, galvenā lapa

Dizainiski ļoti maz satura, taču kas vairāk nepieciešams? Varam arī redzēt, augšējā labajā stūrī, ka portāls kasjauns.lv arī tika reklamēts izmantojot inbox.lv mājaslapu. Kā arī nopelnīt no reklāmu izvietošanas portāla īpašnieki jau bija parūpējušies pirmsākumos. Taču ja salīdzina ar tagadējo dizainu tad reklāmas banneri nu jau ir izlecošāki.(šajā bildē nav redzami banneri, taču pieteikties reklāmai var.)

Inbox.lv pirmsākumi, kapēc jaizmanto tieši inbox.lv?
Inbox.lv pirmsākumi, kapēc jaizmanto tieši inbox.lv?

Dziļāk portāla dzīlēs diemžēl neizdevās ieiet, taču varam aptuveni spriest par tā dizainu.

Delfi.lv

Mājaslapa izveidota 29. Februārī, 2000. gadā. Delfi.lv ir viena no apmeklētākajām tīmekļa vietnēm Latvijā, kas piedāvā ziņas, analītiskus un izklaidējošus materiālus. DELFI ir Baltijas valstīs lielākā interneta masu mediju uzņēmuma – “Ekspress Grupp” daļa.

Delfi.lv pirmssākumi, galvenā lapa
Delfi.lv pirmsākumi, galvenā lapa.

Daži banneri nav līdz galam ielādējušies, taču par to kā mājaslapa izskatijās 2000. gadā varam spriest ļoti precīzi. Bez liekiem rakstiem, bez liekiem banneriem un ar ātru ielādi(uz mūsdienu datora). Vai kādreiz bija labāk?

Tvnet.lv

Mājaslapa izveidota 2000.gada 17. Oktobrī. Tvnet.lv pieder pieder Igaunijā reģistrētam holdinga uzņēmumam AS Eesti Meedia.

Tvnet.lv pirmsākumu dizains galvenā lapa
Tvnet.lv pirmsākumu dizaina galvenā lapa.

Kā redzams, tvnet logo nav mainījis kopš pašiem pirmsākumiem, kā arī dizainiski izkārtojums ir ļoti līdzīgs. Spriežam, ka Tvnet.lv patīk pieturēties pie zināmām vērtībām – ja patika tad, tad patiks arī tagad!

Tvnet.lv pirmsākumi - epasts
Tvnet.lv pirmsākumi – epasts.

Tvnet.lv epasta adrese jau bija pieejama 2000. gadā, taču dizains ir krasi mainījies un atrodas zem pasts.tvnet.lv domaina.

Kasjauns.lv(jauns.lv)

Portāls ir aktīvs no 2000.gada 9. Novembra. Izdevniecība “Rīgas Viļņi” ir otra lielākā izdevniecība Latvijā. Nodarbojas ar drukāto mediju izdošanu un vada arī vairākus interneta portālus gan latviešu, gan krievu valodā. Izdevniecība “Rīgas Viļņi” realizē plaša spektra komercprojektus, sadarbojoties ar Latvijas kompānijām un dažādiem zīmoliem. Izdevniecība ir Latvijas Preses izdevēju asociācijas biedrs, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras biedrs un Latvijas Reklāmas asociācijas biedrs. 

Kasjauns.lv pirmsākumi, galvenā lapa
Kasjauns.lv pirmsākumi, galvenā lapa.

Ļoti labi pārskatāma mājaslapa, bez liekām bildēm un liek lasītājam apmeklēt tieši tos rakstus kuri viņam interesē neiespaidoties no “clickbait”. Kā redzams, portāls nebija izvietojis nevienu reklāmu, iespējams tāpēc, ka 2000. gadā šāda veida mājaslapu bannerus iegādāties nebija aktuāli.

La.lv

Pirmsākumi meklējami 1999.gada 5.Oktobrī. Mājaslapas nosaukumu sākotnēji bija iegādājies “GRĀLS” datorprogrammas grāmatvedības uzņēmums. 

"GRĀLS" datorprogrammas grāmatvedības mājaslapa
“GRĀLS” datorprogrammas grāmatvedības mājaslapa

Un tad la.lv domainu iegādājās “Latvijas Avīze”.

Latvijas Avīze mājaslapa pirmsākumos
Latvijas Avīze mājaslapa pirmsākumos

Datums, laikapstākļi, un pāris neielādējušās reklāmas. Vai dizains mūsdienās ir labāks? Noteikti tas ir katram individuāli, bet navigēt ir pavisam vienkārši.

Spoki.lv

Mājaslapa aizsākta 2005. gada 2. Novembrī. Portāls ļauj katram apmeklētājam iejusties žurnālista ādā. 

Spoki.lv pirmsākumu dizains
Spoki.lv pirmsākumu dizains

Dizains spoki.lv ir mainijies ļoti pamanāmi, noteikti uz labāko pusi. Kā var redzēt, sākotnēji funkcijas bija pavisam vienkāršas, bez iespējas ieteikt rakstu, par to nobalsot vai iegūt punktus.

Vai Tavuprāt mājaslapu izskats ir uzlabojies, vai tieši pretēji?

Ja esi ievērojis/usi gramatikas kļūdas lūdzu atzīmē vārdu un nospied Ctrl+Enter. Liels paldies!

Komentāri

Populārākie

Uz augšu

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: