Android

Labākā nebanku karte – Revolut

Revolut aplikācija un karte

Kāpēc lietot Revolut?

Trīs galvenie iemesli – lietošanas vienkāršība, ļoti ērta mobilā aplikācija un zemas lietošanas izmaksas.

1. Lietošanas vienkāršība

Revolut var pasūtīt internetā, aizpildot vienkāršu pasūtījuma formu. Pasūti, spiežot uz šī linka, un saņemsi Revolut ar bezmaksas piegādi. Izvēlies Revolut Premium, un saņemsi 15% atlaidi gada maksai.

Kā pasūtīt Revolut ar bezmaksas piegādi – Soli pa solim:

 1. Ej uz revolut.com,
 2. Ievadi savu telefona numuru;
 3. Pēc brīža tev pienāks SMS;
 4. SMS būs links uz Revolut aplikāciju – ielādē to savā telefonā un reģistrējies (turpat aplikācijā);
 5. Papildini savu Revolut kontu par €10. Vēlāk šo naudu tu varēsi lietot, lai maksātu ar karti, izņemtu to no bankomāta, vai lai pārskaitītu atpakaļ uz savu citu bankas kontu.
 6. Pasūti savu Revolut bez piegādes maksas. Ej uz Cards > Add New > Physical.

Karti ar bezmaksas piegādi var saņemt tikai tie, kam iepriekš nav bijis Revolut, un tikai pasūtot savu pirmo Revolut karti.

2. Revolut aplikācija ir ļoti ērta

Tā regulāri tiek atjaunināta un papildināta ar jaunām iespējām, taču runājot par pamata lietām:

 • Karti var bezmaksas papildināt no savas Latvijas bankas kartes, izmantojot Revolut aplikāciju.Pirmajā reizē tev būs jāievada savas bankas kartes dati, taču pēc tam vajadzēs tikai ievadīt summu un spiest papildināšanas pogu. Un papildināšana notiks momentā jeb vēl ātrāk nekā pārskaitot no viena teiksim Swedbank konta uz citu.
 • Pārskaitījumi starp Revolut lietotājiem notiek momentā. Turklāt, lai veiktu pārskaitījumi ir jāzina tikai saņēmēja telefona numurs.
 • Pieprasīt naudu no citiem (kas nelieto Revolut) var tikpat vienkārši. Ir jāzina tikai telefona numurs, epasts vai, piemēram, Facebook profils. Naudas pārskaitījums šajā gadījumā notiek tikpat ātri – momentā.
 • Paziņojumi par pirkumiem un naudas izņemšanu pienāk uzreiz. Tā kā tu vienmēr esi lietas kursā par to, kas notiek ar tavu naudu.
 • Aplikācijā ir iespējams bloķēt un atbloķēt karti, apskatīties PIN kodu. Un tā tālāk.

3. Revolut ļauj ietaupīt

Revolut ļauj ietaupīt katru reizi, kad tu maksā ārzemju valūtā vai izņem naudu no citas bankas bankomāta (Latvijā vai ārzemēs).

 • Revolut bankas kartei nav lietošanas maksas.
 • Līdz €200 mēnesī var izņemt bez komisijas maksas jebkurā valstī pasaulē. Pēc tam komisija ir 2%. Ar Premium un Metal kontiem Revolut limits naudas izņemšanai bez komisijas maksas ir attiecīgi €400 un €600. Tā kā nav minimālās komisijas apjoma, tas tik un tā sanāk lētāk nekā ar daudzām citām bankas kartēm. Iedomāsimies situāciju – ir ceļojuma pēdējā diena, un tev pietrūkst 10 eiro taksim, kurus obligāti vajag skaidrā naudā. Ar Revolut šī naudas izņemšana tev izmaksās necik vai arī maksimums 20 centi (2% no 10 eiro). Ir labāk nekā samaksāt 3 eiro par tādu pat naudas izņemšanu, vai ne?
 • Revolut lieto aktuālo starpbanku valūtas maiņas kursu. Valūtas kursi mainās ne pa dienām vai nedēļām, bet pa sekundēm. Revolut izmanto konkrētā brīža aktuālo bankas kursu, to pašu kuru bankas izmanto, kad savā starpā veic valūtas maiņu. Tas ir tas pats kurss, kuru tu redzēsi, ierakstot Google kaut ko tamlīdzīgu kā “100 USD in EUR”.

Izņēmuma gadījumi

Ir gadījumi, kad arī ar Revolut ir jāmaksā papildus komisija par naudas izņemšanu no bankomāta.

Piemēram, Taizemē naudas izņemšana no bankomāta vienmēr ir ar komisijas maksu (šobrīd, 2018. gadā – 220 Taizemes bāti jeb aptuveni 6 eiro; neatkarīgi no summas).

Taču teiksim Anglijā un Singapūrā, un vēl citās valstīs, ir konkrēti bankomāti, izmantojot kurus arī ar Revolut ir jāmaksā komisijas maksa. Parasti par to tev tiks pateikts paziņojumā turpat bankomātā. Ja nekur nesteidzies, ir vērts atcelt naudas izņemšanu un pamēģināt naudu izņemt no cita bankomāta turpat blakus vai pāri ielai. Ļoti iespējams, ka tajā nākamajā bankomātā šāda komisija netiks prasīta.

Vēl viens izņēmuma gadījums ir nedēļas nogales, kad valūtas maiņa maksā dārgāk.

Nedēļas nogalēs visām populārākajām valūtām ir 0.5% komisija.

THB (Taizemes bāts), RUB (Krievijas rublis), UAH (Ukrainas grivna) un TRY (Turcijas lira) – 1% komisija.

Dārgās valūtas

Ir atsevišķas valūtas, kurām arī ikdienā ir 1% komisija.

Populārākās starp tām ir THB (Taizemes bāts), RUB (Krievijas rublis), UAH (Ukrainas grivna) un TRY (Turcijas lira). Vairāk par to var lasīt angļu valodā Revolut mājas lapā.

Revolut lietošana Latvijā

Vai ir iespējams Revolut izmantot kā savu galveno bankas karti arī Latvijā?

Jā. Rēķinies tikai ar to, ka naudas izņemšama bez papildus maksas ir līdz €200/€400/€600 mēnesī. Maksāt ar karti un iepirkties internetā vari cik vien vēlies. Par to nekas papildus nav jāmaksā.

Vai ir iespējams saņemt uz Revolut savu darba algu?

Jā, ja uzņēmums, kurā tu strādā, ir no Latvijas vai Eiropas (SEPA zonas). Lai uzzinātu savu bankas konta numuru, atverot Revolut aplikāciju, spied uz konta atlikuma. Ir iespējams iegūt eiro un Lielbritānijas mārciņu kontu.

Vai ir iespējams ar Revolut veikt rēķinu apmaksu?

Jā. Atverot Revolut, spied Payments > Bank transfers, ievadi saņēmāja bankas datus un informāciju saņēmējam. Nākamreiz varēsi izvēlēties saņēmēju un dati par jaunu nebūs jāievada. Bankas pārskaitījums var aizņemt vairākas darba dienas.

Revolut lietošana ārzemēs un internetā

Lai lietotu Revolut ārzemēs, tev nekas atsevišķi NAV jādara.

Dodies ceļojumā. Gribi izņemt naudu no savas kartes? Ej pie bankomāta, un izņem naudu. Nav vajadzīgs mājās esot veikt naudas konvertāciju. Revolut to izdarīs automātiski, lietojot aktuālo valūtas maiņas kursu.

Svarīgi! Izņemot naudu, vienmēr izvēlies, lai nauda tiktu ņemta vietējā valūtā. Tā kā bankomāts visdrīzāk būs angļu valodā, tev ir jāizvēlas kaut kas tamlīdzīgs kā “No Conversion”, “Without Conversion”, “Debit in Local Currency”. Tas nozīmēs to, ka naudas konvertāciju veiks Revolut (izmantojot savu tev izdevīgo valūtas kursu) nevis kāds starpnieks vai bankomāta īpašnieks.

Kāpēc tas ir svarīgi? Citādāk visdrīzāk tiks izmantots tev neizdevīgs valūtas maiņas kurss, un tu maksāsi vairāk nekā vajadzētu.

Kāpēc lietot Revolut pirkumiem internetā?

Jo tā ir lētāk un drošāk.

Tas ir lētāk, ja – līdzīgi kā ar naudas izņemšanu no bankomāta – pirkums ir citā valūtā nevis eiro, un tu to arī veic tajā citā valūtā. Interneta veikali un mājas lapas (piemēram, aviokompānijas) bieži vien piedāvā iespēju izvēlēties. Bet naudas konvertāciju veic Revolut, izmantojot tev izdevīgu valūtas maiņas kursu.

Papildus “parastajām bankas kartēm”, kādas izsniedz vairākums banku, Revolut piedāvā iespēju iegūt virtuālas bankas kartes (virtual cards) un virtuālas vienreizlietojamās kartes (disposable virtual cards). Ja neesi drošs par kādu interneta veikalu, vislabāk ir to neizmantot. Taču – kad ļoti vajag to konkrēto preci un esi gatavs riskēt – lietojot virtuālo vienreizlietojamo karti, tu vismaz riskēsi tikai ar konkrēto naudas summu. Nevienam nebūs iespējams piekļūt taviem pārējiem līdzekļiem, jo konkrētā bankas karte pēc viena pirkuma “pazudīs”.

Revolut Standard, Revolut Premium, Revolut Metal: Kuru izvēlēties?

Mēneša maksa: 0 (Revolut Standard), €7.99 (Revolut Premium), €13.99 (Revolut Metal).

Naudas izņemšana bez komisijas maksas: līdz €200 mēnesī (Revolut Standard), €400 mēnesī (Revolut Premium), €600 mēnesī (Revolut Metal).

Revolut Standard

Ar Revolut Standard tev ir pieejams bezmaksas eiro un Lielbritānijas mārciņu konts, bezmaksas bankas pārskaitījumi 24 valūtās, izdevīgais Revolut izmanotais valūtas maiņas kurss.

Revolut Premium

Ar Revolut Premium tev ir pieejams viss tas pats, bet vari izņemt divreiz lielāku naudas summu bez komisijas maksas. Papildus tam tev ir apdrošināšana – veselība, lidojumu kavējumi, bagāžas nozušana. Bankas kartes piegāde tev ir par velti, un ir pieejami arī citi dizaini ne tikai tas pats, kas Standard. Un ne tikai.

Revolut Metal

Ar Revolut Metal tu var bez komisijas maksas izņemt līdz pat €600 mēnesī, tev ir pieejams viss tas pats, kas Revolut Premium + vēl vairākas papildus iespējas, starp kurām viena no noderīgākajām ir “cashback”. “Cashback” nozīmē, ka, maksājot ar karti, tu automātiski saņem atpakaļ konkrētu % no iztērētā. Iepērkoties Eiropā, šis procents ir neliels (0.1%), bet ārpus Eiropas – 1%.

Tas nozīmē, ka, iepērkoties un maksājot ar savu Revolut 1000 eiro mēnesī ārpus Eiropas, tu vari saņemt atpakaļ 10 eiro, kas gandrīz vai nosedz mēneša maksu.

Papildus ar Revolut Metal ir pieejama unikāla dizaina metāla bankas karte.

Pasūti Revolut internetā bez piegādes maksas

Pasūti, spiežot uz šī linka, un saņemsi Revolut ar bezmaksas piegādi. Izvēlies Revolut Premium, un saņemsi 15% atlaidi gada maksai.

 1. Ej uz revolut.com,
 2. Ievadi savu telefona numuru;
 3. Pēc brīža tev pienāks SMS;
 4. SMS būs links uz Revolut aplikāciju – ielādē to savā telefonā un reģistrējies (turpat aplikācijā);
 5. Papildini savu Revolut kontu par €10. Vēlāk šo naudu tu varēsi lietot, lai maksātu ar karti, izņemtu to no bankomāta, vai lai pārskaitītu atpakaļ uz savu citu bankas kontu.
 6. Pasūti savu Revolut bez piegādes maksas. Ej uz Cards > Add New > Physical.

Esi Revolut lietotājs? Kāda ir tava pieredze ar Revolut?

Avots

Ja esi ievērojis/usi gramatikas kļūdas lūdzu atzīmē vārdu un nospied Ctrl+Enter. Liels paldies!

Komentāri

Populārākie

Uz augšu

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: