Amazon atlaiž simtiem darbinieku savā AWS mākoņdatošanas vienībā

Amazon ir atlaidusi darbiniekus savā Amazon mākoņdatošanas vienībā AWS. Trešdienas paziņojumā uzņēmums apstiprināja, ka darba vietu samazināšana skārusi vairākus simtus darbinieku no tā fizisko veikalu tehnoloģiju un pārdošanas un mārketinga nodaļām. Mazumtirdzniecības gigants piebilda, ka mērķis ir optimizēt koncentrēšanos uz stratēģiskajiem mērķiem un pilnveidot darbības, lai panāktu maksimālu ietekmi.

Ziņas par atlaišanu nāk tikai dienu pēc tam, kad Amazon paziņoja par savas bezmaksas kredītu programmas paplašināšanu jaunizveidotiem uzņēmumiem, lai izmantotu labākos AI modeļus. Programma ietvēra izdevumus, kas saistīti ar galveno AI modeļu izmantošanu stratēģiskā darbībā, kuras mērķis bija nostiprināt tās pozīcijas starta ekosistēmā.

Paziņojumā AWS pārstāvis teica: “Mēs esam noteikuši dažas organizācijas mērķa jomas, kas mums jāpilnveido, lai turpinātu koncentrēt savus centienus uz galvenajām stratēģiskajām jomām, kuras, mūsuprāt, sniegs maksimālu ietekmi. Mēs nepieņēmām šos lēmumus viegli, un mēs esam apņēmušies atbalstīt darbiniekus visā viņu pārejā uz jaunām lomām Amazon un ārpus tās. Par jaunumiem pirmais ziņoja GeekWire.

Lai atbalstītu skartos darbiniekus, Amazon paziņoja, ka ASV iedzīvotāji saņems atalgojumu un pabalstus vismaz 60 dienas, kā arī tiesības uz atlaišanas pabalstu.

Lai gan AWS joprojām ir rentabls uzņēmums, pēdējos ceturkšņos ir vērojams pārdošanas apjoma pieauguma palēninājums, kas saistīts ar uzņēmumiem, kas samazinājuši savus mākoņdatošanas izdevumus pieaugošām procentu likmēm, ziņoja CNBC. Tomēr Amazon vadītāji februārī pauda optimismu, atzīmējot tirgus pieauguma pazīmes.

AWS veikalu tehnoloģiju komandas samazināšana sakrīt ar Amazon lēmumu pakāpeniski izņemt bezkases kases sistēmas no saviem ASV Fresh veikaliem. Šī komanda pārrauga tādus jauninājumus kā Just Walk Out tehnoloģija, Dash viedie ratiņi un Amazon One plaukstas maksājumu sistēma. Proti, veikalu tehnoloģiju nodaļa 2022. gadā pārgāja no Amazon mazumtirdzniecības grupas uz mākoņdatošanas grupu.

Izskaidrojot samazinājumu pamatojumu, AWS pārstāvis minēja stratēģisku maiņu lietojumprogrammu izmantošanā Amazon piederošajos un trešo pušu veikalos.

Amazon racionalizācijas centieni pārsniedz šo gadījumu, un virkne atlaišanas ilgst vairāk nekā gadu. Sākot ar 2022. gada beigām un līdz 2023. gadam, uzņēmums uzsāka lielāko atlaišanas vilni, kas ietekmēja vairāk nekā 27 000 amatu gandrīz visās nozarēs. Jāatzīmē, ka šogad dažādās vienībās, tostarp Twitch, Audible, Buy with Prime, un Prime Video un MGM Studios, tika atlaisti darbinieki.